آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خود را تابع ولایت می‌دانست

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خود را تابع ولایت می‌دانست

امام جمعه کوهبنان گفت: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خود را تابع ولایت و رهبری می‌دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس از کوهبنان، حجت‌الاسلام عباس جعفری عصر امروز در مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: خداوند با انقلاب اسلامی عطیه خودش را بر مردم ایران و جهان ارزانی داشت و پس از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی، ما در عرصه‌های مختلف مورد آزمایش قرار گرفتیم.

وی خاطرنشان کرد: آیت‌الله خویی از جمله مراجع تقلید از نظر تقوا و پرهیزگاری سرآمد بود و بسیاری از مراجع نجف جزو شاگردان ایشان هستند، ایشان می‌گویند «همه مراجع با فقر امتحان شدند، اما من با پول و ثروت مورد امتحان قرار گرفتم».

جعفری یادآور شد: این مرجع تقلید از ثروت خود در راه گسترش اسلام و ترویج معارف غنی اسلامی و قرآنی گام برداشت مدارس، بیمارستان‌ها و شهرک‌های گوناگون ساخت و در حقیقت ثروت خود را در راه رضای خداوند مصرف کرد.

وی تصریح کرد: انسان گاهی با فقر، ثروت، بیماری، سلامتی، موقعیت اجتماعی و ... مورد آزمایش و امتحان قرار می‌گیرد، اما در همه این شرایط باید توکل و توسل او به خدا باشد.

امام جمعه کوهبنان گفت: انقلاب اسلامی که نخستین جرقه‌های آن از سال 42 توسط امام خمینی( ره ) زده شد تا امروز، همواره صحنه امتحان و آزمایش برای افراد بوده است.

جعفری ابراز داشت: اگر پول و ثروت در اختیار کسی باشد و منحرف نشود عجیب است، عده‌ای که حقوق‌های نجومی بردند اول سارق نبودند، اما چون موقعیت کسب کردند این‌گونه شدند.

وی عنوان کرد: امام خمینی( ره ) از زمانی که مبارزات خویش را آغاز نمود تا لحظه وداع با ملت حتی پست و مقام، ثروت، شهرت، خانواده و ... نتوانست خللی در ایمان ایشان ایجاد کند، چرا‌که بنیانگذار کبیر انقلاب نماد صبر، تقوا و فقاهت بود.

امام جمعه کوهبنان گفت‌: مرحوم آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی 59 سال رفاقت با رهبر فرزانه و متفکر انقلاب داشت و با سابقه‌ترین همراه در کنار ولی امر مسلمین جهان در تمام فراز و فرودها و دفاع مقدس و ... بود.

وی خاطرنشان کرد: هزاران نفر در تشییع جنازه این عالم ربانی شرکت کردند تا قدرشناس خدمات ارزنده او باشند و ثابت کنند وقتی شخصیتی خادم امت باشد ملت نیز او را نگه می‌دارند و حتی در وقت رفتن تشییع جنازه‌ای جانانه برایش برگزار می‌کنند.

جعفری تأکید کرد: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در تمام شرایط و موقعیت‌ها در کنار مقام معظم رهبری ثابت قدم ماند با اینکه گاهی اوقات نظرات متفاوتی نیز داشتند‌.

وی ابراز داشت: در چنین شرایطی آنان نظرات خود را بیان می‌کردند و هر‌جا که حضرت آقا نمی‌پذیرفتند، ایشان خود را تابع ولایت و رهبری می‌دانست و نظرات خود را کنار می‌گذاشت.

جعفری افزود: همواره همراه و در خط امام مسلمانان باشیم و جلوتر و عقب‌تر حرکت نکنیم و نظر حجت خدا را مقدم بر نظر خود بدانیم‌.

امام جمعه کوهبنان گفت‌: با وجود همه فراز و فرودهای پیش‌آمده رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به گونه‌ای رفتار کرد که مقام معظم رهبری از ایشان به‌عنوان یار دیرین و رفیق 59 ساله یاد کردند.

وی بیان داشت: امتیاز بزرگ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی این بود که در کنار تمام خدمات و مجاهدت‌ها، تبعیت از رهبری را در نظر داشت و سربازی و تبعیت از ولی امر مسلمین را رها نکرد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خود را تابع ولایت می‌دانست