مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در سیرجان برگزار شد

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در سیرجان برگزار شد

مراسم بزرگداشت ارتحال آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در مسجد امیرالمومنان‌(ع) سیرجان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سیرجان، طی مراسمی عصر امروز با حضور گسترده مردم شهرستان سیرجان، مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مسجد امیرالمومنین(ع) این شهر برگزار شد.

معاون قضایی دادگستری کرمان در این مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را ضایعه‌ای بزرگ برای ملت ایران و نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: این بزرگ مرد تمام زندگی خود را در مسیر خدمت به اسلام و انقلاب و نظام اسلامی گذاشت.

حجت‌الاسلام علی نخعی افزود: اگر اینچنین افرادی همراه و یار امام خمینی(ره) نبودند، امروز نظام اسلامی که تنها حکومت اسلام ناب محمدی(ص) است در جهان شکل نمی‌گرفت.

وی عنوان کرد: ملت ایران سرافراز در این نظام هستند که توانستند چنین مردانی را در بین خود داشته باشند.

وی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را شخصیتی بی‌نظیر عنوان کرد که همراه با رهبری در زمان امام راحل و هم اکنون در کنار مقام معظم رهبری مطیع امر ولایت بود.

نخعی تصریح کرد: ایشان با وجود توطئه‌های همیشگی دشمنان که قصد تفرقه‌افکنی را داشتند، هیچگاه از موضع سرباز ولایت بودن عقب ننشست و توجهش به اتحاد و همبستگی و پیشرفت نظام اسلامی بود.

وی حضور گسترده مردم در تشییع پیکر و مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را نشان از قدرشناسی و بصیرت ملت ایران عنوان کرد و گفت: دشمنانی که دم از تفرقه و جدایی می‌زدند امروز دیدند حتی فقدان یک بزرگمرد که به نظام و مردم خدمت کرد نمایش حضور و اتحاد است.

وی گفت: ملت ایران با هیاهوهای چندین ساله دشمنان، میدان را برای تاخت و تاز استکبار خالی نمی‌کند، زیرا شخصیت‌ها در دامان اسلام و پدر و مادران عاشورایی پرورش یافتند که فقدانشان هم اقتدار و اتحاد مردم را به نمایش می‌گذارد.

مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در سیرجان برگزار شد