آیت‌الله هاشمی مطیع رهبری بود

پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵
آیت‌الله هاشمی مطیع رهبری بود

امام‌جمعه بخش کر گفت: آیت‌الله هاشمی مرید محض امام و مطیع فرمان‌های رهبری بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از مرودشت، مجلس ترحیم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز با حضور جمع بسیاری از مردم، اعضای شوراها و دهیاران روستاها و مسؤولان شهر خانمین در حسینیه ارشاد این بخش برگزار شد.

امام‌جمعه بخش کر در این مجلس با تسلیت فوت عالم فقید و جلیل‌القدر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از وی به‌عنوان شخصیتی وارسته و مرید امام راحل یاد کرد و با تقدیر از مردم و مسؤولان در برپایی این مجلس اظهار کرد: آیت‌الله هاشمی پس از گذراندن 14 سال از عمر شریف خود در کنار خانواده برای تحصیل علوم دینی و قرآنی به شهر قم مشرف شد.

حجت‌الاسلام رحمت‌الله بانشی افزود: آیت‌الله هاشمی پس از ورود به حوزه علمیه شهر قم در محضر اساتید و مراجع برجسته‌ای مانند امام راحل، آیت‌الله بروجردی، آیت‌الله گلپایگانی، مرعشی نجفی و علامه طباطبایی مشغول به تحصیل شد و پس از چندی به درجه اجتهاد رسید.

امام‌جمعه بخش کر به دوران مبارزات و رنج‌ها و ملالت‌های وی برای دفاع از انقلاب اسلامی از پیش و پس از پیروزی انقلاب و دوران طلایی دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: مجاهدت و تلاش این مبارز خستگی‌ناپذیر و تحمل زندان وی را هیچ‌گاه خسته نکرد.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب وی شاگردی امام را کرد و مطیع محض ایشان بود و به‌عنوان یار دیرین رهبری در مسؤولیت‌ها و منصب‌های کلان کشور همواره نقش کلیدی ایفا می‌کرد.

بانشی با بیان اینکه این فقید سعید گاهی اوقات بر سر اداره کشور با رهبری اختلاف‌سلیقه و نظر داشت، تصریح کرد: خناسانی بودند که می‌خواستند این اختلاف‌نظرها را به تقابل و تضاد تبدیل کنند در صورتی‌که ایشان همیشه ابراز می‌کرد که من مطیع رهبری هستم.

آیت‌الله هاشمی مطیع رهبری بود
jkkjkjkjkj