کردستان دومین استان در اجرای طرح «جیناف» پست است

پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵
کردستان دومین استان در اجرای طرح «جیناف» پست است

مدیرکل پست استان کردستان گفت: طرح «جیناف» سازمان پست در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که در کردستان هم به‌عنوان دومین استان کشور اجرایی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، فریبا مرادی ظهر امروز در دیدار با اعضای شورای اسلامی استان کردستان که در محل شورا برگزار شد، اظهار داشت: امیدواریم اداره کل پست با همکاری شورا برای توسعه و پیشرفت استان گام‌های موثری را بردارد.

به گفته مرادی، بحث توسعه و پیشرفت تنها به شهرستان سنندج خلاصه نمی‌شود بلکه فعالیت خود را با هدف توسعه، به تمامی شهرستان‌ها، بخش‌ها و روستاهای استان تعمیم خواهیم داد.

وی رسالت پست را انتقال اطلاعات و امانات مردم به صورت سریع و مطمئن نام برد و گفت: بکارگیری معیارها و شیوه‌های روز دنیا و بهره‌گیری از امکانات لازم و خارج شدن از حالت سنتی و قدیمی از اولویت‌های پست است.

مدیرکل پست استان کردستان اظهار داشت: با توجه به اینکه اکنون در تمام دنیا استفاده از اینترنت و شیوه‌های الکترونیکی افزایش یافته و کمتر کسی از پست برای انتقال نامه استفاده می‌کند اما خوشبختانه مردم با اعتمادی که به اداره پست دارند همواره برای انتقال اطلاعات مهم و اسناد خود از این سازمان بهره می‌گیرند.

مرادی خاطرنشان کرد: اداره‌کل پست استان کردستان در تمامی شهرستان‌ها و مراکز مانند گذشته از تمام توان خود برای انتقال هرچه بهتر کالا و مرسولات بهره خواهد گرفت و بدون اینکه محموله‌ایی گم و یا با تاخیر فرستاده شود با دقت بالا به مردم خدمت‌رسانی خواهد کرد.

وی به طرح جیناف که در سازمان پست در حال اجرا است، اشاره کرد و افزود: این طرح در راستای اقتصاد مقاومتی است و دومین استان در بحث آموزش و اجرایی کردن جیناف خواهیم بود که کار بسیار بزرگی است و نیاز به برگزاری جلسات تخصصی دارد.

مدیرکل پست استان کردستان عنوان کرد: هدف از ارائه خدمات توسط پست این است که مردم فقط برای شغل خود و یا تفریح از منزل خارج شوند و سایر خدمات از جمله ارتباط با ادارات، شهرداری‌ها و سایر بخش‌ها را به حداقل برسانند.

مرادی افزود: پست امین و امانت‌دار مردم بوده و بزرگترین سرمایه ما اعتماد مردم است و بدون این اعتماد نمی‌توانیم کاری را انجام دهیم.

مدیرکل پست استان کردستان با اشاره به فعالیت‌های شورا و گستردگی امور این حوزه، خاطرنشان کرد: شورا هر گونه فعالیت تعریف شده در حوزه خدمات‌رسانی پست را از ما انتظار داشته باشد.

مرادی تصریح کرد: برخی از امکانات و تجهیزات مراکز پست به دلیل سال‌ها استفاده فرسوده و غیرقابل استفاده شده‌اند لذا باید هر چه سریع‌تر مشکلات این مراکز را رفع کنیم.

وی افزود: استان کردستان اگر جزو استان‌های کم برخوردار است با توجه به گفته مقام معظم رهبری، مقصر مدیران این استان هستند که باید برای جذب اعتبارات تمام توان خود را به کار ببریم.

مدیرکل پست استان کردستان اظهار داشت: خوشبختانه در عرض چند ماه گذشته توانسته‌ایم اعتبارات مناسبی را برای استان کسب کنیم تا برای بازسازی و تجهیز مراکز پست خود در شهرستان‌ها و روستاهای استان هزینه کنیم.

مرادی سپس افزود: رفاه اجتماعی به معنای رضایت مردم  از نظام است و پست زیربنای رضایت‌مندی و اعتماد را باید به خوبی در بین مردم ایجاد کرده است.

وی اظهار داشت: تمام امور نیابتی استان را پست انجام خواهد داد تا از صرف هزینه و وقت مردم در ارتباط با شهرداری‌ها، ثبت اسناد، امور اداری بیمارستان‌ها و سایر امور ادارات و ارگان‌های استان کاسته شود.

کردستان دومین استان در اجرای طرح «جیناف» پست است