دشمنان به بهانه‌های مختلف تحریم‌ها را ادامه می‌دهند/ استفاده از اساتید جامعةالزهرا(س) در حوزه‌های علمیه کشور

پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵
دشمنان به بهانه‌های مختلف تحریم‌ها را ادامه می‌دهند/ استفاده از اساتید جامعةالزهرا(س) در حوزه‌های علمیه کشور

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران گفت: بعد از برجام فشارهای دشمن کمتر نشد چرا که دشمن به بهانه رعایت نکردن حقوق بشر و بی‌توجهی به حقوق زنان به صورت بی‌انصافانه تحریم‌ها را ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله مرتضی مقتدایی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر جامعةالزهرا(س) که در تالار بیداری اسلامی برگزار شد، از حجت‌الاسلام والمسلمین سیدسجاد هاشمیان به عنوان یکی از فرزندان عالم حوزه نام برد و اظهار کرد: این شخصیت در دوران مدیریت خود توانست تحول‌های مطلوبی را در جامعةالزهرا(س) رقم بزند.

وی با بیان اینکه حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود مدنی سوابق بسیاری در حوزه‌های علمیه به ویژه جامعةالزهرا(س) دارد، اضافه کرد: این فرد آشنایی مطلوبی با جامعةالزهرا(س) داشته و در کارنامه خود فعالیت‌های فرهنگی و علمی بسیاری را به ثبت رسانده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب اسلامی نظر هیأت امنای جامعةالزهرا(س) مبنی بر انتصاب سیدمحمود مدنی به عنوان مدیر این مجموعه حوزوی را پذیرفته و حکم مورد نظر را با نوشته خود تأیید کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه حوزه‌های علمیه خواهران از نیازهای اساسی جامعه اسلامی است، تصریح کرد: باید خواهران طلبه آموزه‌های اسلامی را فراگرفته و به عنوان بانوان انقلابی در میان جمعیت زنان کشور فعالیت‌های تبلیغی و فرهنگی را دنبال کنند.

مقتدایی از اختصاص ساختمان مطلوب به جامعةالزهرا(س) یاد کرد و گفت: این مجموعه به دست امام خمینی(ره) تاسیس شده است و اکنون توانسته به برکات بسیاری برسد.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه جامعةالزهرا(س) مورد حمایت ویژه رهبر انقلاب اسلامی است، اضافه کرد: رهبر انقلاب اسلامی نسبت به ارتقای سطح علمی و معنوی دانش‌پژوهان و طلاب این مجموعه اهتمام ویژه دارند به همین علت انتخاب مدیران جامعةالزهرا(س) را به صورت مستقیم بررسی می‌کنند.

وی حوزوی بودن را از دیگر ویژگی‌های جامعةالزهرا(س) برشمرد و خاطرنشان کرد: جامعةالزهرا(س) به عنوان یک حوزه علمیه برتر در شهر مقدس قم فعالیت دارد و ظرفیت‌های بسیاری را به خود اختصاص داده است. برخی از اساتید این مجموعه در فقه، کلام، اخلاق و تفسیر بیش از 20 سال سابقه دارند و می‌توانند برای حوزه‌های علمیه خواهران سراسر کشور الگو باشند.

مقتدایی با بیان اینکه از ظرفیت اساتید با سابقه جامعةالزهرا(س) در حوزه‌های علمیه سراسر کشور استفاده می‌شود، تصریح کرد: این افراد باید به عنوان الگوی تهذیب در حوزه‌های مختلف حضور یافته تا بتوانند از نظر تهذیب الگوهای مطلوبی را برای طلاب ارائه دهند.

رئیس شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران با تاکید بر اینکه خواهران طلبه افتخارات بسیاری را در داخل و خارج از کشور آفریده‌اند، اظهار کرد: خدمت در جامعةالزهرا(س) افتخاری برای مسؤولان این مجموعه است و امیدواریم افراد با توجه به این موضوع اجرایی شدن برنامه‌های مورد نظر خود را دنبال کنند.

وی تدریس در جامعةالزهرا(س) را افتخاری کم‌نظیر دانست و گفت: طلاب نیز باید افتخار کنند که در این مجموعه حوزوی در حال فعالیت هستند به همین علت باید به دنبال تطبیق خود با ویژگی‌های جامعه‌الزهرا(س) باشند و نسبت به دیگر خواهران طلبه که در نقاط دیگر در حال فعالیت هستند، متفاوت باشند.

مقتدایی با اشاره به اینکه مجاهدان اسلام در جنگ سخت جایگاه والایی نزد خداوند متعال دارند، اضافه کرد: براساس احادیث و روایات دینی افراد جوینده علم نسبت به حجاج، مجاهدان و مرزبان‌های اسلام جایگاه والاتری در نزد خداوند متعال دارند چرا که این افراد به دنبال مرزبانی از آرمان‌ها و ارزش‌های دینی هستند.

وی با تاکید بر اینکه خواهران طلبه باید با پاسخگویی به شبهات مردم را به سمت آموزه‌های دینی سوق دهند، خاطرنشان کرد: بعد از برجام نیز فشارهای دشمن کمتر نمی‌شود چراکه دشمن به بهانه رعایت نکردن حقوق بشر و بی‌توجهی به حقوق زنان به صورت بی‌انصافانه تحریم‌ها را ادامه می‌دهد.

دشمنان به بهانه‌های مختلف تحریم‌ها را ادامه می‌دهند/ استفاده از اساتید جامعةالزهرا(س) در حوزه‌های علمیه کشور
jkkjkjkjkj