کاهش تصادفات جاده‌ای در محورهای مختلف کشور

پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵
کاهش تصادفات جاده‌ای در محورهای مختلف کشور

رئیس پلیس راه کشور از کاهش تصادفات جاده‌ای در محورهای مختلف کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، سردار محمدحسین حمیدی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس راه استان البرز اظهار داشت: با تمهیدات و اقدامات فرهنگی امروز شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای در محورهای مختلف کشور و به ویژه استان البرز هستیم.

وی با بیان اینکه اقدامات فرهنگی مناسبی در زمینه رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی در کشور انجام شده است و رانندگان نیز در این زمینه بسیار آگانه رفتار کرده‌اند، خاطرنشان کرد: براساس آمار موجود  تصادفات جاده‌ای نسبت به سال‌های گذشته با کاهش بسیاری مواجه بوده است.

رئیس پلیس راه کشور در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه یکی از مهمترین دلایل کاهش این تصادفات تعامل میان پلیس و مردم بوده است، گفت: استفاده از فناوری‌های نوین و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود توانسته ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر یاری دهد.

وی با اشاره به اینکه استان البرز دارای محورهای مواصلاتی بسیار مهم است خاطرنشان کرد: در این راستا و با تمهیدات اندیشیده شده در استان البرز نیز شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای هستیم که این امر نشان دهنده فرهنگ بالای رانندگی در میان مردم است.

حمیدی در ادامه با بیان اینکه البته برای رسیدن به شاخص‌های بین‌المللی اقدامات و برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تری را انجام دهیم، گفت: براساس این شاخص‌ها هم اکنون کشور ما در میزان تصادفات رتبه پنجم را در دنیا دارد.

رئیس پلیس راه کشور در بخشی از سخنان خود یکی از مهمترین مشکلات راه‌های استان را تردد عابران پیاده در محل تردد وسایل نقلیه  عنوان کرد و افزود: این مهم خطرساز است و باید اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

وی با اشاره به اینکه راه‌های استان البرز از مهمترین راه‌های کشور محسوب می‌شود گفت: وجود جاده چالوس و راه‌های مواصلاتی دیگر در این استان که مورد توجه بسیاری است و ترددهای بسیاری در آن صورت می‌گیرد نیازمند توجه بیشتر مسؤولان است تا شاهد کاهش خسارات باشیم. در این مراسم از زحمات رضا اکبری تقدیر و رضا معظمی گودرزی به عنوان رئیس پلیس راه البرز منصوب شد.

کاهش تصادفات جاده‌ای در محورهای مختلف کشور