توزیع 128 میلیون لیتر بنزین یورو چهار در مشهد

سه شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵
توزیع 128 میلیون لیتر بنزین یورو چهار در مشهد

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خراسان رضوی از توزیع 50 درصدی بنزین یورو 4 در مشهد خبر داد و گفت: به طور متوسط روزانه یک میلیون و 215 هزار و 528 لیتر بنزین یورو 4 در مشهد توزیع می‌‌شود.

محمدمهدی قرایی دوشنبه در نشست خبری پیرامون تامین، نگهداشت و توزیع انواع فرآورده‌های نفتی، صادرات فرآورده‌ها و جانمایی جایگاه‌های کوچک در استان اظهار کرد: در همین مدت 171 میلیون و 511 هزار مترمکعب گاز CNG نیز توزیع شد که نسبت به مدت مشابه پارسال چهار درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: هم اکنون 131 جایگاه CNG در خراسان رضوی فعال است این در حالی است که افراد حقیقی با هزینه 20 میلیارد ریال می‌توانند جایگاه CNG احداث کنند.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خراسان رضوی عنوان کرد: بر اساس اصل 44 قانون اساسی تمام جایگاه‌های شرکتی متعلق به شرکت نفت در حال واگذاری به بخش خصوصی و سیاست دولت یازدهم هم حمایت از بخش خصوصی است.

قرایی تصریح کرد: در چارچوب رعایت مسائل زیست محیطی و جلوگیری از آلودگی هوا در قالب برنامه ها انجام شده میزان مصرف نفتگاز نیروگاهها در خراسان رضوی 52 درصد و مصرف نفت کوره نیروگاهی 49 درصد نسبت به پارسال کاهش یافته است.

وی عنوان کرد: سهم بخش حمل و نقل در مصرف نفت‌گاز 38 درصد است و توزیع نفت گاز یورو چهار نیز در خراسان رضوی 122 درصد افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خراسان رضوی اظهار کرد: با توجه به افزایش تعداد پروازها در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد امسال در هر روز بطور متوسط 100 فروند هواپیما سوختگیری انجام می‌دهند در حالی که این میزان پارسال 83 مورد سوختگیری روزانه بود.

وی در خصوص اقدامات برای کاهش قاچاق سوخت عنوان کرد: تعاونی مرزنشینان، سازمان همیاری در جایگاه مرزی و شرکت‌های صادراتی این استان پارسال 183 میلیون لیتر نفتگاز صادر کردند که این میزان از ابتدای امسال تاکنون نیز افزون بر 20 میلیون لیتر بوده است همچنین امسال در هفته دولت یک جایگاه CNG در مشهد افتتاح می‌شود.
از: ایلنا
توزیع 128 میلیون لیتر بنزین یورو چهار در مشهد