Home

سرمایه گذاران بانک آفشور، شرط بانک مرکزی را پذیرفتند

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه با توجه به کاهش 50 میلیون یورویی حداقل سرمایه تاسیس بانک «آفشور» برخی از سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در این حوزه در کیش اعلام امادگی کرده اند، گفت: برخی از سرمایه گذاران شرط بانک مرکزی را برای تاسیس بانک آفشور پذیرفتند.

سه شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵
سرمایه گذاران بانک آفشور، شرط بانک مرکزی را پذیرفتند
علی جیرفتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با بیان اینکه افزایش سقف حداقل سرمایه برای تاسیس بانک آفشور مشکلاتی را برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد کرده بود، گفت:  پیش از این آنچه سرمایه گذاران خارجی برای تاسیس بانک آفشور اعلام  آمادگی کرده بودند بر مبنای مصوبات گذشته شورای پول و اعتبار بوده و  طبیعتا با توجه به افزایش سقف حداقل سرمایه 150 میلیون یورویی بانک مرکزی شرایط سرمایه گذاران را نمی‌پذیرد.

وی گفت: طبق جدیدترین مصوبه شورای پول و اعتبار سقف حداقل سرمایه تاسیس بانک آفشور تا 50 میلیون یورو کاهش پیدا کرد و به 100 میلیون یورو رسید.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: حال با توجه به شرایط جدید، برخی از سرمایه گذاران برای تاسیس بانک آفشور در منطقه آزاد کیش اعلام آمادگی کرده‌اند.

جیرفتی ادامه داد: سرمایه گذاران اروپایی و آسیایی درصدد تاسیس بانک آفشور در کیش هستند البته هنوز مدارک مورد نیاز را ارائه نکرده اند.

وی درباره زمان به نتیجه رسیدن سرمایه گذاری بانک آفشور در کیش گفت: نمی‌توان بازه زمانی برای این اقدام اعلام کرد چراکه سرمایه گذاران باید تاییدات شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی را دریافت کنند و طی این پروسه به سیاست‌های بانک مرکزی مربوط است.