گواردیولا: فصل آینده اوضاع بهتر خواهد شد

چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵
گواردیولا: فصل آینده اوضاع بهتر خواهد شد

سرمربی تیم فوتبال منچسترسیتی که پس از باخت مقابل منچسرسیتی و چلسی نتایج خوبی کسب نکرده است گفت: فصل آینده اوضاع بهتر خواهد شد. معمولاً سال دوم وضعیت بهتر است.

به گزارش ایلنا، پپ گواردیولا می‌گوید که می‌داند از خطر اخراج شدن در امان نیست، چرا که نتایجش در لیگ برتر طی هفته‌های اخیر چندان جالب نبوده است. تیم او هفته پیش در یک بازی خانگی 3 بر یک به چلسی باخت و این هفته در خانه لسترسیتی با نتیجه 4 بر 2 مغلوب شد. این دو شکست سبب شده است که من‌سیتی اکنون با چلسی صدرنشین هفت امتیاز فاصله داشته باشد. شاگردان گواردیولا که فصل را امیدوارکننده شروع کرده بودند حالا خودشان را در وضعیت نه‌چندان مطلوبی می‌بینند، چرا که از 15 بازی اخیرشان در تمامی رقابت‌ها تنها چهار پیروزی کسب کرده‌اند.
گواردیولا در کنفرانس خبری پیش از مصاف امروز تیمش برابر واتفورد در هفته شانزدهم لیگ برتر انگلیس، گفت: در فوتبال چیزی به عنوان یک پروژه بلند مدت وجود ندارد. ما باید فوراً برنده شویم وگرنه به دردسر خواهیم افتاد. البته باشگاه در طولانی مدت باید آماده شود، اما وظیفه سرمربیان، مربیان و دیگر اعضای کادر فنی کسب پیروزی است، چون در غیر این‌صورت اتفاق بدی رخ خواهد داد. در هر حال این سرمربی است که مسئولیت دارد و باید برای تیم پیروزی کسب کند.
گواردیولا ادامه داد: من هرگز اخراج نشده‌ام و این اولین بار در دوران مربیگری‌ام است که برای چنین مدت طولانی پیروز نشده‌ام. فصل آینده اوضاع بهتر خواهد شد. معمولاً سال دوم وضعیت بهتر است. با این حال زمانی که هدایت منچسترسیتی را قبول کردم می‌دانستم که فوراً باید شروع به کسب پیروزی کنم. احساس می‌کنم که مالکان باشگاه به من اعتماد دارند، اما واقعیت این است که من باید پیروزی کسب کنم. جایگاه به نتایجی که به دست می‌آوریم بستگی دارد.
سرمربی پیشین بایرن مونیخ در پایان عنوان کرد: وضعیت ما فعلاً همان چیزی است که می‌بینید. از برخی جهات این جایگاه برای ما غیرمنصفانه است، اما شما می‌دانید که در شرکت‌های بزرگ و در تجارت‌های بزرگ دنیا، اگر یک جای کار مشکل داشته باشد، باید فوراً راه حلی برای برطرف کردن آن پیدا شود. معمولاً هم آن کسی که مجبور می‌شود برود، همان کسی است که باید به بازیکنان برای رسیدن به بالاترین سطح از بازی‌شان کم کند.
گواردیولا: فصل آینده اوضاع بهتر خواهد شد