تاسیس بانک جدید برای بخش تعاون/ این بانک به صورت تعاونی اداره می‌شود

دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵
تاسیس بانک جدید برای بخش تعاون/ این بانک به صورت تعاونی اداره می‌شود

کلانتری:ما با بانک مرکزی مذاکراتی برای تاسیس بانک جدید داشته ایم و تاکید ما بر این است که این بانک باید به صورت تعاونی اداره شود در واقع این بانک ویژگی‌های خاص خودش را دارد و مدیریت آن با بانک توسعه تعاون که دولتی است فرق دارد

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص وضعیت تعاونی‌ها در نیمه اول سال جاری گفت: در این خصوص نیازمند اظهار نظر رسانه‌ها و خود تعاونی‌ها هستیم اما این معاونت سعی کرده حرکت رو به جلو داشته باشد. ضمن آنکه وضعیت فعالیت این صنف شفاف‌تر شده و رسیدگی به مشکلات تعاونی‌ها سرعت بیشتری گرفته است.

حمید کلانتری ادامه داد: شرایط کلی اقتصاد کشور رو به بهبود است و تعاونی‌ها نیز به عنوان جزئی از بنگاه‌های اقتصادی کشور شامل این موضوع هستند.

وی در مورد تاسیس بانک جدید در حوزه تعاون یا افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون گفت: ما با بانک مرکزی مذاکراتی  برای تاسیس بانک جدید داشته‌ایم. تاکید ما بر این است که این بانک باید به صورت تعاونی اداره شود. در واقع این بانک ویژگی‌های خاص خودش را دارد و مدیریت آن با بانک توسعه تعاون که دولتی است فرق دارد به طور مثال سهامداران آن تعاونی‌ ها هستند و هیئت مدیره آن را تعاونی‌ها انتخاب می‌کنند.

کلانتری در مورد سرمایه‌گذاری صورت گرفته در این بانک گفت: بستگی دارد این بانک به صورت قرض الحسنه باشد یا مانند بانک‌های متعارف. اگر بانک متعارف باشد به  500 میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد و در صورتی که قرض الحسنه باشد به سرمایه کمتر نیاز است.
تاسیس بانک جدید برای بخش تعاون/ این بانک به صورت تعاونی اداره می‌شود
jkkjkjkjkj