"عصر جمعه" عنوان سومین جایزه فرشته شد

دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵
"عصر جمعه" عنوان سومین جایزه فرشته شد

شهرکتاب فرشته سومین دوره مسابقهٔ داستان کوتاه و فیلم کوتاه را با موضوع «عصر جمعه» برگزار می‌کند.

به گزارش ایلنا، اوژن حقیقی (دبیر جایزه فرشته) درباره دوره‌ سوم این جایزه گفت: بعد از برگزاری دومین دوره‌ جایزه‌ فرشته و حضور جوانان علاقه‌مند به کتاب و داستانِ کوتاه و عکس، سومین دوره‌ اینجایزه، با موضوع «عصر جمعه»؛ در دو بخش فیلمِ کوتاه و داستانِ کوتاه با هدف کشف و معرفی استعدادهای درخشان و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و فیلم‌سازی، از یکم دی ماه آغاز می‌شود.

حقیقی دربارهٔ علت انتخاب موضوع «عصر جمعه» گفت: همانند دوره‌هاى گذشته شوراى سیاست‌گذارى جایزه‌ى فرشته با انتخاب موضوعى اجتماعى و نوستالژیک امیدوار است، آثار درخشانى توسط جوانان علاقه‌مند به دبیرخانه ارسال شود. به این ترتیب اعضای هیئت داوران متشکل از: کیومرث پوراحمد، کیانوش عیاری و هوشنگ گلمکانی فعالیت خود را از نیمه دوم اسفندماه آغاز می‌کنند.

 دبیر سومین دوره جایزه فرشته درباره قوانین این دوره گفت: فیلم‌ها باید حداکثر ۳ دقیقه و ساخته اول فیلم‌سازان باشد و همچنین فرمت آن MXF، MOV (H. ۲۶۴)، MPEG ۴ (H. ۲۶۴)، MPEG ۲، DV AVIباشد و در سامانهٔ وب‌سایت جایزهٔ فرشته به آدرس www. jayezehfereshteh. ir بارگذاری و یاDVD آن از طریق پست به دبیرخانه جایزه فرشته به آدرس: خیابان دکتر شریعتی، پایین‌تر از پل صدر، پلاک ۱۶۷۱، کد پستی: ۱۹۳۹۶۱۴۳۵۴؛ شهرکتاب فرشته ارسال شود.

 مهلت ارسال آثار از یکم دی ۱۳۹۵ تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ خواهد بود که متولدین بهمن ۱۳۵۷ به بعد می‌توانند در مسابقه شرکت کنند. جایزهٔ منتخب هیات داوران برای نفر اول، تندیس جایزهٔ فرشته، لوح تقدیر، بن خرید شهرکتاب و مبلغ ۲۰. ۰۰۰. ۰۰۰ ریال جایزه نقدی و برای رتبه‌های بعدی، لوح تقدیر، بن خرید شهرکتاب و همچنین انتشار آثار ۱۰ نفر اول به صورت دی‌وی‌دی به همراه کتاب دوره سوم است.

 مراسم اختتامیه اینجایزه با معرفی برندگان، خرداد ۱۳۹۶ طی مراسمی در شهر کتاب فرشته برگزار خواهد شد.
"عصر جمعه" عنوان سومین جایزه فرشته شد