عملیات گسترده کشف و شناسایی الکترونیکی هوایی انجام شد

دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵
عملیات گسترده کشف و شناسایی الکترونیکی هوایی انجام شد

در نخستین مرحله از رزمایش پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۷، انواع سامانه‌ها، ادوات و تجهیزات موشکی، توپخانه‌ای، راداری، شنود الکترونیکی، ارتباطی و دیده بانی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) ارتش، در مواضع از پیش تعیین شده استقرار یافتند.

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ دوم عباس فرج‌پور علمداری، سخنگوی رزمایش با اعلام مطلب فوق افزود: در این مرحله از رزمایش با استفاده از رادارهای تاکتیکی و بومی و پست‌های سیار شبکه دیده بانی بصری، سامانه‌های شنود زمین پایه و هواپایه در محور‌های نفوذی؛ نسبت به تأمین اِشرافیت اطلاعاتی مورد نیاز برای مراکز تصمیم گیری از جمله قرارگاه تاکتیکی رعد پدافند هوایی اقدام شد.

سرتیپ دوم فرج‌پور تصریح کرد: استفاده از سامانه‌های جمع آوری اطلاعات هوایی توسط پروازهای گشت و شناسایی الکترونیک و تصویربرداری هوایی از اهداف مورد نظر در دریا توسط پهباد‌های شناسایی و انجام عملیات روانی پیش دستانه در مقابل عملیات روانی دشمن، تمرین مدیریت بحران در برابر جنگ‌های نوین (ش. م. ه) و سامانه‌های سایبری و جنگالی از دیگر اقدامات انجام شده در این مرحله از رزمایش مورد ارزیابی و تمرین قرار گرفت.

وی همچنین افزود: انجام ماموریت‌های حساس تاکتیکی و کنترل عملیاتی انواع سامانه‌های بومی ارتباطی و موشکی ارتفاع کوتاه، متوسط و بلند و هدایت یکان‌های تحت امر برابر ماموریت‌های ابلاغی توسط افسران جوان مستقر در قرارگاه تاکتیکی حضرت علی اکبر (ع) که به منظور ارتقای سطح مهارت‌ها و انتقال تجربیات پیشکسوتان به نیروهای جوان پدافند هوایی در منطقه عمومی رزمایش تشکیل شده، یکی از محورهای قابل توجه در این مرحله از رزمایش است.
عملیات گسترده کشف و شناسایی الکترونیکی هوایی انجام شد