برانکو: اگر ما در لیگ قهرمان نشویم مقصر اصلی کی‌روش است

دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵
برانکو: اگر ما در لیگ قهرمان نشویم مقصر اصلی کی‌روش است

سرمربی تیم پرسپولیس گفت: اگر پرسپولیس و سایر تیم‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیا بازی دارند، موفق نشوند و به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا نروند و اگر ما در لیگ قهرمان نشویم مقصر اصلی کی‌روش است.

به گزارش ایلنا، برانکو ایوانکوویچ در حاشیه تمرین امروز پرسپولیس در جمع خبرنگاران گفت: امروز 15 بازیکن در تمرین حضور داشتند و ربیع خواه هم مصدومیتش برطرف شده است. بقیه مصدومان به زودی آماده خواهند شد. شما خبرنگاران  فردا هم می‌توانید تمرین تیم را از نزدیک تماشا کنید.


 سرمربی پرسپولیس در خصوص فصل نقل و انتقالات گفت: به چند بازیکن نیاز داریم. باتوجه به اینکه نیم‌فصل دوم کمی سخت خواهد بود، نیاز است که به بازیکنان‌مان چند نفر اضافه کنیم. متأسفانه این دوره نقل و انتقالات کوتاه است. 10 روز دیگر بازی‌های‌مان آغاز می‌شود. بازیکنانی که می‌خواهیم در آینده بگیریم، بالقوه برای ما نیستند و با تیم ملی هستند. وقتی هم برگردند، مذاکره و جذب بازیکن سخت‌تر خواهد شد.

 برانکو با اشاره به مشکلاتی که پرسپولیس برای نقل و انتقالات نیم فصل دارد، خاطرنشان کرد: برای جذب بازیکن در دو مسیر کار می‌کنیم. یک دسته بازیکنانی هستند که در شرایط فعلی به آنها نیاز داریم و دسته دیگر هم بازیکنانی که برای فصل آینده می‌خواهیم.

 وی با اشاره به صحبت‌های روز گذشته خود که گفته بود درباره اردوی تیم ملی امروز صحبت خواهد کرد، گفت: روز گذشته در مورد اردوی تیم ملی صحبت نکردم، چون نمی‌دانستم آنها به اردو خواهند رفت یا نه. باتوجه به اینکه اکنون به دبی رفته‌اند، برای آنها آرزوی اوقات خوشی را دارم و امیدوارم در این اردو خوب کار کنند. چیزی که می‌خواهم بگویم این است که تیم ملی ما مهم‌ترین بخش فدراسیون فوتبال محسوب می‌شود. طبیعی است ما به عنوان پرسپولیس و من به عنوان سرمربی سابق تیم ملی و فعلی پرسپولیس برای تیم ملی کار و زندگی می‌کنیم. اکنون هم افتخار می‌کنیم که بیشترین بازیکن ملی‌پوش را داریم، اما فوتبال فقط تیم ملی نیست و کار کردن هم فقط برای تیم ملی نیست. رده‌های دیگر هم اهمیت دارند، مانند فوتسال، فوتبال بانوان و باشگاه‌ها که تیم ملی حیات خود را مدیون باشگاه‌هاست.

 برانکو با اشاره به اردوی تیم ملی تصریح کرد: اگر پرسپولیس و سایر تیم‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیا بازی دارند، موفق نشوند و به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا نروند و اگر ما در لیگ قهرمان نشویم مقصر اصلی کی‌روش است. مقصر اصلی سازمان لیگ است که این برنامه را داده است. نمی‌دانم چه آقایی این برنامه را داده و فدراسیون هم مقصر است که این برنامه را پذیرفته است.

 برانکو با بیان اینکه برنامه انجام شده برای تیم ملی وحشتناک است، یادآور شد: با این برنامه‌ریزی جای هیچ استراحتی برای بازیکنان نگذاشته‌اند، در حالی که بازیکنان واقعا نیاز دارند تا در نیم‌فصل و این تعطیلی 15 روزه استراحت داشته باشند. آنها باید خودشان را برای نیم‌فصل دوم بسیار سنگین آماده کنند. نیم‌فصلی که ما هر 4-5 روز یک بار باید بازی کنیم به شکلی که ما در نیم‌فصل دوم بیشتر از اینکه تمرین داشته باشیم باید در هواپیما در حال سفر باشیم. ما نمی‌توانیم در آن مقطع تمرینات تاکتیکی داشته باشیم و بیشتر باید ریکاوری کنیم.

 برانکو در واکنش به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه کی‌روش از حامیان رسانه‌ای برخوردار است و در مقطعی در همین زمینه با مانوئل ژوزه به مشکل خورد و در نهایت این مربی پرتغالی از تیم پرسپولیس به خاطر کسب نتایج ضعیف برکنار شد و به نظر می‌آید این بار کی‌روش جنگ را با برانکو آغاز کرده است عنوان کرد:  همه آنچه می‌گویید درست است اما من دوست دارم یکسری بیایند جواب بدهند و بگویند واقعا این اردوی دبی درست و عاقلانه است یا نه. آن هم اردویی بدون بازی تدارکاتی چرا که رسانه‌های مراکش از لغو بازی ایران و تیم ملی این کشور خبر دادند، حتی اگر بازی دیگری جایگزین این بازی کنند باز هم من می‌گویم برگزاری این اردو عاقلانه نیست.

 وی اظهار داشت: من حرفی را می‌زنم که فکرم می‌گوید. مثل موقعی که من را مقصر عدم برگزاری اردوی تیم ملی معرفی کردند اما مطمئنم برای این اردو 2 ماه پیش برنامه ریزی کرده بودند به این جهت می‌گویم که وقتی ما در امارات بودیم مدیر باشگاه ایرانیان به من گفت برای تیم ملی از قبل برای برگزاری اردو در همین تاریخ آنجا را رزرو کرده‌اند. در حقیقت مربیان تیم ملی از 3 ماه قبل می‌دانستند چنین مقطعی اردو خواهند داشت اما به کسی نگفتند چون خودشان می‌دانستند که چه کار کردند.

 سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا این اختلافش با کی‌روش به پرسپولیس لطمه نخواهد زد؟ گفت: من با کسی مشکلی ندارم، اگر این حرف‌ها را هم می‌زنم اعتقادم این است که بیایند من را قانع کنند، کارشناسان، باشگاه‌ها دلیل و مدرک بیاورند و بگویند که آیا برگزاری این اردو درست است یا نه، آیا بازیکنی طاقت می‌آورد که بدون پشت سر گذاشتن دوران آماده‌سازی در نیم‌فصل در ادامه بازی‌ها هر 4 روز یک بار به میدان برود. من با کسی دشمنی ندارم، از اول هم گفته‌ام ما به هر شکلی که شده از تیم ملی حمایت کرده و می‌کنیم فقط محض اطلاع به شما می‌گویم سال 2006، 15 روز مانده به جام جهانی باشگاه صبای قم به خاطر بازی نه چندان مهم، علی دایی، یحیی گل‌محمدی و سهراب بختیاری‌زاده را به ما نداد!

 برانکو در واکنش به نظر خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه همه باشگاه‌ها و مربیان لیگ برتری با برنامه‌ریزی کی‌روش مشکل دارند، تصریح کرد: من به خاطر همین مسئله می‌گویم مقصر کی‌روش است، مقصر رئیس سازمان لیگ، فتاحی است. همین‌طور فدراسیون که این نوع برنامه‌ریزی را پذیرفته است.

 سرمربی پرسپولیس ادامه داد: برای نیم فصل دوم دو بازیکن ما باید به سربازی می‌رفتند و هیچکس از من سؤال نکرد و امید عالیشاه و احمد نوراللهی را برداشتند و بردند! ما در نیم فصل دوم فشار زیادی را تحمل خواهیم کرد، احتمال مصدومیت بازیکنان افزایش پیدا خواهد کرد و هیچکس به فکر سلامتی بازیکنان نیست که مهم‌ترین مسئله است. بازیکنان به اردوی تیم ملی می‌روند و خسته برمی‌گردند. این را هم تا الان نگفته بودم که بازیکنان پس از هر اردو با دو سه کیلو اضافه وزن برمی‌گردند.

 برانکو درباره اینکه در حالی می‌گوید اگر قهرمان نشود تیم ملی مقصر است و از سوی دیگر کی‌روش هم گفته اگر تیم ملی به جام جهانی نرود باشگاه‌ها مقصر خواهند بود و آیا این مسائل به ضرر فوتبال ایران نخواهد شد، گفت: ما برای قهرمانی خواهیم جنگید، اما می‌گویم اگر این اتفاق رخ ندهد، مقصر اصلی چه کسی خواهد بود. من هیچوقت کار خودم را توجیه نمی‌کنم. ما به قشقایی بدون ملی‌پوشان باختیم، اما اشتباه خودم بود و نگفتم تقصیر تیم ملی است. من خودم اشتباه کردم و خواستم کار را آسان کنم، چون دیگر وقت نبود که بازی کنیم. من به این دلیل این حرف‌ها را زدم که برای جذب بازیکن فقط  دیروز فرصت صحبت کردن با بازیکنان را داشتیم و ا با این اوصاف، چگونه بازیکن جدید بیاوریم

 برانکو در ادامه صحبت‌های خود از خبرنگاران پرسید: «آقای کی‌روش در لیگ چند بازی را آمده و از نزدیک تماشا کرده است؟» خبرنگاران وقتی گفتند او دربی را از نزدیک تماشا کرد و در بعضی دیدارها نیز آنالیزور او بازی‌ها را از نزدیک دیده است، تصریح کرد: سایر بازی‌ها چه؟ آنها مهم نیست؟ سایر بازی‌ها را از طریق ماهواره آنالیز کرده‌اند که متوجه شوند چه کسی آماده است و چه کسی نیست؟ این موضوع را از کجا فهمیده‌اند؟ چرا برای تماشای بازی‌ها لیگ نیامدند؟

سرمربی پرسپولیس در ادامه در خصوص اینکه آیا نگران نیستید به دنبال این صحبت‌ها کی‌روش علیه او بیانیه بدهد، اظهار داشت: برای من مهم نیست. من نمی‌خواهم با کسی دعوا کنم و حق دارم عقیده و ایده‌ام را بگویم. من مسن‌ترین مربی لیگ هستم و حق دارم نظرم را بگویم. باتجربه هستم و در سه کشور قهرمان بوده‌ام. مربی‌ای را پیدا کنید که قهرمان سه کشور بوده، برنز جام جهانی را دارد، با ایران به جام جهانی رفته، در بوسان قهرمان شده است و مسابقات غرب آسیا را هم حساب نمی‌کنم.

سرمربی پرسپولیس در پایان در خصوص اینکه آیا با سروش رفیعی برای آمدن به این تیم صحبتی کرده یا نه، گفت: شش ماه پیش با سروش رفیعی صحبت کردم که آن هم در مراسم برترین‌های لیگ پانزدهم بود. تراکتورسازی شنبه با ذوب‌آهن بازی داشت و وقتی هم رفیعی را دیدم، دیگر صحبتی با او نکردم. چون ما می‌خواستیم نسبت به رفیعی و باشگاه تراکتورسازی محترمانه برخورد کنیم تا این بازیکن بتواند تا آخرین لحظه با تمام تمرکز در اختیار باشگاه خودش باشد. اکنون هم به دبی رفته است و چگونه با او صحبت کنیم؟

برانکو: اگر ما در لیگ قهرمان نشویم مقصر اصلی کی‌روش است