خداحافظ سیاستمدار بزرگ ایران

یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵
خداحافظ سیاستمدار بزرگ ایران

هنرمندان عرصه‌های مختلف با انتشار پیامی‌های جداگانه به خبر درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام واکنش نشان داده و درگذشت یار نزدیک امام را به جامعه هنری، خانواده او و ملت ایران تسلیت گفتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، هنرمندانی همچون ابراهیم حاتمی کیا، مسعود ده نمکی، رضا میرکریمی، آزیتا موگویی، تینا پاکروان، آزاده نامداری، امیرمهدی ژوله، نفیسه روشن و رضا کیانیان، با انتشار پیام‌ها و عکس‌های جداگانه در صفحات مجازی خود در تلگرام و اینستاگرام؛ درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.
 ابراهیم حاتمی کیا نوشت: نمی‌شود از انقلاب اسلامی ایران‌ حرف زد، بی‌آنکه از آیت‌الله رفسنجانی یادی نکرد، نمی‌شود برگ‌های تاریخ انقلابمان را ورق زد، اما نام آیت‌الله رفسنجانی را ندید. حافظهٔ تاریخ انقلاب، بی‌نام آیت‌الله رفسنجانی کامل نیست.
 آزیتا موگویی تهیه‌کننده و کارگردان سینمای نیز نوشت: در تاریخ معاصر یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذار‌ترین رجل سیاسی ایران آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود. مردی که در روزهای سخت و پرفراز و نشیب تاریخ سیاسی ایران حضوری اصلی و تعیین‌کننده داشت. دوران هشت سال جنگ، دوران معروف به سازندگی، دوران معروف به اصلاحات، دوران معروف به احمدی‌نژاد و امروز؛  دوران معروف به تدبیر و امید. او نیز به تاریخ پیوست. خداوند همهٔ ما را رحمت کند.
 تینا پاکروان کارگردان و بازیگر سینما نیز نوشت: خبر شوک‌آور بود. اصلاحات یتیم شد. خداحافظ سیاستمدار بزرگ ایران.
آزاده نامداری نیز با انتشار عکسی از هاشمی رفسنجانی نوشت: زین همرهان سست عناصر دلم گرفت. درگذشت یار دیرین امام تسلیت باد.
برزو نیک‌نژاد کارگردان سینما نوشت: باورش سخت است، تسلیت به تمام کسانی که باورش داشتند، روحش شاد.
رضا میرکریمی کارگردان سینما نوشت: خداحافظ یار صبور.
و مسعود ده‌نمکی نیز نوشت: همه از خداییم و به سوی او بازمی‌گردیم.
خداحافظ سیاستمدار بزرگ ایران