تحویل نخستین ایرباس به ایران‌ایر در تولوز فرانسه+عکس

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
تحویل نخستین ایرباس به ایران‌ایر در تولوز فرانسه+عکس

نخستین ایرباس خریداری شده عصر امروز با حضور مدیران عامل هما و ایرباس در تولوز فرانسه تحویل ایران شد.

به گزارشای لنا، هواپیمای ایرباس مدل ای.321(A321) و 90 نفره قرار است فردا همراه هیات‌ایرانی با هدایت خلبانان ایران‌ایر، فرودگاه تولوز فرانسه را به مقصد مهرآباد تهران ترک کند.

 این هواپیما نخستین فروند از هواپیماهای ایرباس است که پیش قرارداد آن در اواخر سال گذشته با سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به پاریس بین ایران ایر و ایرباس امضا شد و پس از نهایی شدن قرارداد خرید 100 فروند هواپیما از ایرباس، فردا نخستین فروند آن وارد ایران می شود.این هواپیما پس از برگزاری یک مراسم توسط شرکت ایرباس رسما به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی تحویل داده شد و مدیرعامل ایرباس در این مراسم اعلام کرد که با تحویل این هواپیما همکاری‌های ایران‌ایر و ایرباس رسما آغاز شد و امیدواریم با تحویل این هواپیماها توسعه اقتصادی ایران با سرعت بیشتری دنبال شود.

«فابیس برژیر» اظهار داشت: طبق قراردادی که با ایران ایر منعقد شده هواپیماهای بعدی نیز به تدریج به شرکت هواپیمایی ایران ایر تحویل خواهد شد.

وی افزود: قرارداد ایران ایر با ایرباس برای خرید این هواپیماها با مجوز خزانه داری آمریکا و قوانین بین المللی منعقد شده و ما درصد هستیم طبق این قرارداد، هواپیماهای خریداری شده را به ایران ایر تحویل دهیم و امسال نیز تعدادی از این هواپیماها به این شرکت تحویل خواهد شد.
از: ایلنا
تحویل نخستین ایرباس به ایران‌ایر در تولوز فرانسه+عکس