Home

توطئه های دشمنان برای توقف جریان انقلاب اسلامی است

کرج- ایرنا- دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت: توطئه های دشمنان از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون برای متوقف کردن جریان انقلاب و مسدود کردن راه انقلاب اسلامی بوده است.

توطئه های دشمنان برای توقف جریان انقلاب اسلامی است
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن اختری عصر شنبه در آیین بزرگداشت شهدای هفتم تیر و شهید حجت الاسلام ملک زاده، امام جمعه موقت کرج که در مسجد امام سجاد (ع) این شهرستان برگزار شد، زنده نگه داشتن یاد و خاطره ی شهدای حزب جمهوری اسلامی و 72 تن شهید فاجعه هفتم تیرماه و دیگر شهدای تاریخ انقلاب اسلامی را کاری بسیار ارزشمند دانست.
وی افزود: بزرگداشت این خاطره ها از جهات متعددی برای جامعه ی ما و دیگر جوامع انقلابی می تواند درس های ارزنده وآموزنده ای داشته باشد.
وی به مجموعه حوادث واقع شده در روزهای ششم و هفتم تیرماه و دیگر حوادث ایام مختلف تاریخ انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: این وقایع یک جریان انحرافی و جریان مخالف و ضد حرکت انقلاب اسلامی با هدف جلوگیری از پیشرفت انقلاب و حرکت نظام جمهوری اسلامی بوده است.
اختری با بیان اینکه از این نمونه وقایع در طول تاریخ بشریت زیاد اتفاق افتاده و در قرآن کریم نیز داستان های زیادی از گذشته برای ما نقل شده، گفت: عمق این توطئه ها وعمق ا ین حرکت های انحرافی را قرآن در سوره ی ابراهیم بسیار روشن وواضح بیان می کند.
وی اضافه کرد: دراین سوره ی قرآن آمده 'دشمنان رسول گرامی (ص) اسلام توطئه های فراوان و بزرگی کردند و این توطئه ها به قدری بزرگ بود که قدرت داشت کوه ها را از هم بپاشاند و آن ها را از بین ببرد.'
وی با اشاره به اینکه برای اجرای توطئه هایشان نقشه های بسیار دقیقی می کشیدند، افزود: شهادت حضرت علی (ع) به عنان یکی از بزرگترین جنایات تاریخی و نمونه ای بزرگ از حرکت های انحرافی و توطئه ها و خیانت هایی است که برای انحراف مسیر حق کشیده شد.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) شهادت مظلومانه شهید بهشتی و یارانش در حزب جمهوری اسلامی را نمونه ی دیگری از جریان انحرافی دانست و گفت: هدف اصلی دشمنان در این توطئه ها نابودی جمهوری اسالمی و پایان دادن به مسیر و روند انقلاب اسلامی بوده است.
وی ادامه داد: آنان می خواستند جریانی که در اثر مجاهدت و ایثار ملت ایران و رهبری قدرتمندانه و سیاستمدارانه امام راحل (ره) به پیروزی رسید را پایان دهند.
وی بیان داشت: آمریکای جنایتکار و هم پیمانانش که تا امروز توطئه هایشان ادامه دارد به این نتیجه رسیدند که باید با حذف فیزیکی و از بین بردن شخصیت های بزرگ این حرکت را متوقف کنند تا بتوانند جریانی را منحرف یا از بین ببرند.
اختری گفت: دشمنان در توطئه هایشان بهترین و بزرگترین شخصیت ها را مورد هدف قرار دادند تا همه ی بال و پر انقلاب و امید آینده انقلاب را بتوانند به ناامیدی تبدیل کنند و این توطئه ها در اوایل پیروزی انقلاب به طور کورکورانه و هدفمند به انواع مختلف انجام می شد.
وی با بیان اینکه علیرغم این توطئه ها امید مردم به خدا و ایمان و باورشان بیشتر می شود، افزود: هرگز این جریان های انحرافی و توطئه ها متوقف شدنی نیست و آمریکا هنوز هم توطئه کرده و برنامه اجرا می کند.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) جریان جاری درعراق و سوریه را یک توطئه ی آمریکایی و اسرائیلی دانست و اظهار داشت: توطئه های آمریکا و اسرائیل در مناطق مختلف جهان توسط دست نشاندگان آن ها در قالب آل سعود، آل خلیفه و آل ثانی و دیگر حکومت پوشالی وابسته به غرب اجرا می شود.
وی به جنگ عربستان و یمن و کشتار بی رحمانه مردم این کشور به دست آل سعود اشاره کرد و گفت: آمریکا و اسرائیل به طور رسمی از این کشتار وحشیانه حمایت کرده و حتی سازمان های به ظاهر حقوق بشری و کنوانسیون های بین المللی و اسلامی آن ها را تایید می کنند و حتی حاضر نیستند در ظاهر آنان را محکوم کنند.
اختری ادامه داد: بعضی از افراد به ظاهر روشن فکر و خودفروخته بعد از مشاهده تمام این جریان ها هنوز براین باورند که اگر با آمریکا و اسرائیل از سر آشتی برآئیم می توانیم مسیر آن ها را عوض کرده و یا نقشه هایشان را تغییر دهند.
وی افزود: آنان با اصل اسلام مخالف هستند، اسلامی که حرکت ایجاد می کند، اسلامی که ظلم ستیز است و طرفدار عدالت و انسانیت است.
وی اضافه کرد: دیدگاه انسانی و عدالت محوری دین اسلام و دیدگاه محوری عدالت گستری شریعت پیامبر اسلام (ص) با آنچه که امروز آنان به عنوان دفاع از حقوق بشریت دم می زنند و فریاد بر می آورند، همخوانی نداشته و واقعیت ندارد.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت: نباید فریب دشمنان را بخوریم و فکر نکنیم که شاید آنان در یک نقطه درست شده وبه فکر انسان ها باشند زیرا آنان به تنها چیزی که نمی اندیشند بشریت و حقوق انسان ها است.
همچنین قرار است امشب مراسم دیگری در مسجد صاحب الزمان (عج) حصارک کرج به منظور یادبود شهید ملک زاده برگزار شود.
6156/1535