کشف 1000 کیلوگرم لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق در فردیس

کشف 1000 کیلوگرم لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق در فردیس

کرج-ایرنا-مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان فردیس گفت: در ماه های گذشته بازدیدی که کارشناسان بهداشت محیط از سایر مغازه های آرایشی و بهداشتی در فردیس بعمل آوردند ، یک تن لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق کشف و معدوم شد.

کرج-ایرنا-مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان فردیس گفت: در ماه های گذشته بازدیدی که کارشناسان بهداشت محیط از سایر مغازه های آرایشی و بهداشتی در فردیس بعمل آوردند ، یک تن لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق کشف و معدوم شد. محمد رضا ترابی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این لوازم آرایشی بهداشتی های قاچاق تاریخ گذشته، بدون مجوز پروانه تولید و بهره برداری از بهداشت از مغازه ها جمع آوری و معدوم شدند.
وی اظهار کرد: بهداشت محیط با 28 نیروی انسانی در فردیس که هر روز سه خودرو در اختیار بهداشت محیط قرار دارد که در سطح شهرستان بازرسی انجام می دهند.
وی از شهروندان فردیسی خواست اجناسی را خریداری می کنند مانند سایر وسایلی که از مغازه می خرند به اولین چیزی که باید دقت کنند تاریخ تولید و مجوز پروانه بهره برداری از بهداشت است.
ترابی گفت: حتی اگر کالای خارجی از خارج کشور وارد می شود باید از طریق وزارت بهداشت برچسب تاییدیه داشته باشد زیرا برچسب تاییدیه از سوی وزارت بهداشت قابل تغییر نیست اگر شهروندان بتوانند لوازم آرایشی بهداشتی ایرانی را استفاده کنند بهتر است.
وی همچنین از شهروندان شهرستان فردیس خواست لوازم آرایشی بهداشتی و نیز شامپوهای خارجی را حتما از داروخانه ها تهیه کنند زیرا احتمال اینکه داروخانه ها کالای قاچاق وارد کنند خیلی ضعیف است.
مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان فردیس گفت: از ابتدای مرداد ماه جاری معاونت غذا دارو در شبکه بهداشت ودرمان فردیس راه اندازی می شود.
ترابی افزود: از ابتدای مرداد ماه جاری بازرسی داروخانه ها،لوازم آرایشی وبهداشتی،کارخانجات تولیدی لوازم آرایشی که در شهرستان فردیس یکصد واحد تولیدی لوازم آرایشی وجود دارد توسط تیمهایی از کارشناسان بهداشت و غذا دارو آغاز می شود.
وی اظهار کرد: تا پایان سال جاری به صورت کامل بازرسی ها انجام می شود اگر کوچکترین کالای قاچاق در فردیس وجود داشته باشد توسط تیم کارشناسان بهداشت محیط کشف و معدوم خواهند شد.
وی گفت: شبکه بهداشت و درمان فردیس متشکل از معاونت درمان،معاونت بهداشتی،معاونت دارو و غذا،معاونت اداری مالی ،حراست و روابط عمومی،تکریم ارباب رجوع و سایر بخشها دارد که کلیه اختیاراتی که معاونت غذا دارو دانشگاه علوم پزشکی استان البرز به شبکه بهداشت ودرمان فردیس تفویض اختیار داده شده بعداز اینکه از نظر تامین خودرو بازرسی ها از اول مردادماه به صورت کامل انجام خواهد شد.
ترابی افزود: با دستور ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان البرز تا یک ماه آینده معاونت درمان شبکه نیز به صورت مستقل آغاز بکار می کند در خصوص بازرسی ها از داروخانه ها،درمانگاهها،آزمایشگاهها،دندانپزشکی ها،سونوگرافی و ... هر چیزی که مربوط به درمان است در شهرستان فردیس انجام خواهد شد.
وی در پایان از مستقل شدن 115 شهرستان فردیس خبر داد.
7413/1535
کشف 1000 کیلوگرم لوازم آرایشی بهداشتی قاچاق در فردیس
jkkjkjkjkj