Home

مراسم دومین شب از لیالی قدر در پایتخت پاکستان برگزار شد

اسلام آباد - ایرنا - همزمان با شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان، دومین شب از لیالی قدر و شب شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع)، ایرانیان مقیم پایتخت پاکستان دعای جوشن کبیر را زمزمه کردند.

مراسم دومین شب از لیالی قدر در پایتخت پاکستان برگزار شد
شرکت کنندگان در این مراسم، همزمان، همراه و همدل با دهها میلیون نفر از هموطنان در ایران اسلامی، 'الغوث، الغوث ...' گویان و اشک ریزان، در این شب آمرزش گناهان از خداوند طلب مغفرت کردند و با به سر گرفتن قرآن و زمزمه 'بک یا الله...' در این شب نزول کتاب آسمانی، با خدای خود به راز و نیاز پرداختند.
شرکت کنندگان در این مراسم همزمان با انجام اعمال ویژه دومین شب از لیالی قدر، برای شهادت مظلومانه نخستین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت به سینه زدند و اشک ماتم ریختند .
شهاب الدین دارایی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، در دومین شب از لیالی شب قدر، به توصیف اهمیت و ویژگی های این شب پرداخت و شب قدر را بهترین شب برای طلب نور از خداوند و رفتن به سوی دربهای توبه توصیف کرد و با توضیح شرایط پذیرفته شدن توبه نزد خداوند، گفت که لیالی قدر، لحظات نزول قرآن، نزول ملائک بر زمین و بهترین لحظات توبه و استغفار است.
شیعیان پاکستان نیز روز و شب گذشته با حضور در مساجد ویژه شیعیان و امام بارگاه ها(حسینیه ها) در سراسر این کشور، مراسم ویژه دومین شب از لیالی قدر را برگزار کردند و با حمل تابوت نمادین حضرت علی (ع)، برای شهادت مظلومانه اول امام شیعیان عزاداری کردند.
آساق**1723