Home

وداع با لحظه های ناب 'لیالی قدر' در پاکستان

اسلام آباد - ایرنا - همزمان با شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، سومین و آخرین شب از لیالی قدر و شام غریبان مولای متقیان حضرت علی(ع)، ایرانیان مقیم پایتخت پاکستان 'الغوث، الغوث...' گویان و درفضایی معنوی و آکنده از عطر نام علی(ع)، در سحرگاه چهارشنبه با واپسین لحظه های 'قدر' رمضان امسال وداع کردند.

وداع با لحظه های ناب 'لیالی قدر' در پاکستان
شرکت کنندگان در این مراسم، همزمان، همراه و همدل با دهها میلیون نفر از هموطنان در ایران اسلامی، بعد از زمزمه دعای 'جوشن کبیر'، اشک ریزان ندای 'الهی العفو' سردادند و در این شب آمرزش گناهان از خداوند طلب مغفرت کردند و با به سر گرفتن قرآن و زمزمه 'بک یا الله...' در این لحظات نورانی نزول کتاب آسمانی، با خدای خود به راز و نیاز پرداختند.
ایرانیان مقیم اسلام آباد و دیگر شهرهای پاکستان، در سومین شب از لیالی قدر همچنین به مناسب شام غریبان نخستین اختر تابناک امامت و ولایت به سینه زدند و اشک ماتم ریختند .
شهاب الدین دارایی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، در سومین شب از لیالی قدر، به توصیف شخصیت و ویژگی های امیرالمومنین علی (ع) پرداخت و با نقل روایاتی از شهید مطهری و امام راحل(ره) در وصف امام علی(ع)، شخصیت این امام بزرگوار را جامع و کامل از هر نظر توصیف کرد.
شیعیان پاکستان نیز با حضور در مساجد ویژه شیعیان و امام بارگاه ها(حسینیه ها) در سراسر این کشور، مراسم سومین شب از لیالی قدر را برگزار کردند و برای شهادت مظلومانه اول امام شیعیان عزاداری کردند.
آساق**1723