تابستان گرم 95 و ضرورت صرفه جویی در مصرف و صیانت از منابع آبی

تابستان گرم 95 و ضرورت صرفه جویی در مصرف و صیانت از منابع آبی

کرج-ایرنا-مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز اعلام کرد: در تابستان سال جاری با صرفه جویی مردم در مصرف آب، تابستان را به خوبی پشت سر بگذاریم.

کرج-ایرنا-مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز اعلام کرد: در تابستان سال جاری با صرفه جویی مردم در مصرف آب، تابستان را به خوبی پشت سر بگذاریم. غلامرضا رضایی فر روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: آب به عنوان یک کالای گران قیمت دارای محدودیت های خاص خود است که می بایست مردم البرز در مصرف آن صرفه جویی کنند.
وی بیان داشت : با توجه اینکه کشور ما در محدوده خشک و نیمه خشک قرار دارد و دارای شرایط آن به صورت ویژه است، آبفای البرز تمهیدات لازم برای تامین نیاز آبی مردم در محدوده شهرهای استان در دستور کار دارد.
وی خاطرنشان کرد: حفاری چاه ها، به روز نگه داشتن تاسیسات، انتقال و پمپاژآب را همه ساله و در فصل گرما در دستور کار داریم و با این اقدامات برای شرایط گرم سال آماده می شویم.
مدیر عامل شرکت آبفای البرز با اشاره به اینکه در فصل گرمای سال و با روشن شدن کولر ها مصرف آب مردم بالا می رود،گفت:در این مدت زمان با شوک مصرف مواجه می شویم و بین 15تا 20 درصدبه مصرف آب شهروندان در البرز افزوده می شود.
این مسئول خاطر نشان کرد:موضوعی که می شود از مردم درخواست کرد، این است که مردم استان البرز می بایست قدر آب را بدانند ودر استفاده از آب و موارد آن صرفه جویی به عنوان اصل در دستور کار خود داشته باشند.
رضایی فر با بیان اینکه به رغم اطلاع رسانی که از سوی شرکت آبفای البرز در سنوات گذشته و امسال صورت گرفته، گفت: متاسفانه مردم بدون در نظر گرفته مشکلات کم آبی و خشکسالی همچنان از آب برای شست و شوی اماکن،خودرو و غیره استفاده می کنند.
وی اظهار کرد: اگر هر یک از شهروندان بین 5تا 10 درصد در مصرف آب صرفه جویی کنند و مشارکت موثری در این بین داشته باشند تابستان امسال را بدون مشکل کم آبی سپری خواهیم کرد.
وی گفت:انتظار می رود به دلیل محدودیت های که وجود دارد شهروندان به موضوع صرفه جویی در آب بیش از پیش توجه داشته باشند.
این مسئول افزود: برای آگاهی بیشتر شهروندان در مورد صرفه جویی درمصرف آب، شرکت آبفای استان البرز اقداماتی مانند تهیه و توزیع بروشورهایی در بین شهروندان انجام داده است .
رضایی فر خاطر نشان کرد: پیش بینی ما این است که امسال با مشارکت شهروندان مشکل قطعی آب به وجود نیاید.
وی با اشاره به اینکه شکستگی لوله آب و حوادث دیگر غیر قابل پیش بینی است ، افزود:در شرایط عادی این وظیفه را داریم برای تامین آب مردم البرز از هر گونه اقدامی کوتاهی نکنیم .
این مسئول با بیان اینکه مصرف آب در استان البرز و کشور دو برابر استاندارد های جهانی است، گفت: مصرف بالای آب از سوی مردم نه با آموزه های دینی ما منطبق است و نه باشرایط جوی و موقعیت های اجتماعی کشور تطابق دارد .
7410/1535
تابستان گرم 95 و ضرورت صرفه جویی در مصرف و صیانت از منابع آبی
jkkjkjkjkj