ورزشکاران کره‌ای ورزش اصیل ایرانی را به نمایش گذاشتند

شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵
ورزشکاران کره‌ای ورزش اصیل ایرانی را به نمایش گذاشتند

پکن - ایرنا - همزمان با شب بیست و پنجم ماه مبارک رمضان مراسم ویژه ای همراه با ضیافت افطاری و اجرای ورزش سنتی و اصیل ایرانی در مرکز ورزشهای زورخانه‌ای شهر سئول برگزار شد.

پکن - ایرنا - همزمان با بیست و پنجمین شب از ماه مبارک رمضان مراسم ویژه ای همراه با ضیافت افطاری و اجرای ورزش سنتی و اصیل ایرانی در مرکز ورزشهای زورخانه ای شهر سئول برگزار شد. به گزارش ایرنا، در این مراسم که با حضور گروهی از باستانی کاران کره جنوبی همراه بود، آنان با اجرای برنامه های متنوع، گوشه هایی از ورزش آئینی و پهلوانی کشورمان را به نمایش گذاشتند.
شرکت کنندگان همچنین در این برنامه با به زبان آوردن نام مولا علی (ع) حرکات ورزشی خود را آغاز می کردند و توانستند صحنه هایی کم نظیر از تلفیق معنویت و ورزش را که با صدای ضرب و زنگ مرشد نیز همراه بود، خلق کنند.
«طاهریان» سفیر ایران در کره جنوبی طی سخنانی در این مراسم به جایگاه ورزشهای زورخانه ای در فرهنگ و آیین ایران زمین اشاره کرد و فتوت و جوانمردی را از نماد این ورزش کهن و باستانی بر شمرد.
وی ماه مبارک رمضان را بهار ورزش زورخانه ای و فرصتی ایده آل برای ترویج فرهنگ پهلوانی دانست و گفت: در این ورزش منش های پهلوانی همچون گذشت، ایثار، جوانمردی و دستگیری از محرومان در اولویت اول ورزشکارانی است که به این ورزش می پردازند.
او اشتیاق و استقبال ورزشکاران کره ای نسبت به این ورزش اصیل ایرانی را مایه مسرت دانست و ابراز امیدواری کرد که علاقمندان بیشتری در منطقه آسیا بویژه در شرق این قاره جذب ورزشهای زورخانه ای و باستانی ایران شوند.
طاهریان همچنین از مسئولان ورزشهای زورخانه ای که طی سالهای اخیر در راستای گسترش این ورزش در کره جنوبی تلاش وافری داشتند، تشکر کرد.
همچنین بعد از اجرای برنامه های ورزشی، ضیافت افطاری با حضور شرکت کنندگان که چند تن از مسئولان ورزش زورخانه ای شهر سئول نیز در آن شرکت داشتند، برپا شد.
گفتنی است، مقر کنفدراسیون ورزش های زورخانه ای آسیا هم اکنون در کشور کره جنوبی قرار دارد و این مقر طی مراسمی در 30 فروردین ماه سالجاری با حضور محسن مهرعلیزاده رئیس فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای (IZSF) در شهر «بوسان» گشایش یافت.
در حال حاضر علاوه بر «بوسان» دو مرکز نیز در شهر سئول پایتخت کره جنوبی برای آموزش علاقمندان به ورزشهای زورخانه ای دایر شده است.
آساق**1597
ورزشکاران کره‌ای ورزش اصیل ایرانی را به نمایش گذاشتند