بیش از دوهزار متر دام صیادی از دریاچه سد زاینده رود جمع آوری شد

دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵
بیش از دوهزار متر دام صیادی از دریاچه سد زاینده رود جمع آوری شد

اصفهان- ایرنا - محیط بانان منطقه حفاظت شده دالانکوه و سد زاینده رود شب گذشته در حین گشت، کنترل و تورکشی از سطح دریاچه سد زاینده رود بیش از دو هزار دام صیادی از قسمت های مختلف این دریاچه جمع آوری و به پاسگاه محیط زیست چادگان منتقل کردند.

اصفهان- ایرنا - محیط بانان منطقه حفاظت شده دالانکوه و سد زاینده رود شب گذشته در حین گشت، کنترل و تورکشی از سطح دریاچه سد زاینده رود بیش از دو هزار دام صیادی از قسمت های مختلف این دریاچه جمع آوری و به پاسگاه محیط زیست چادگان منتقل کردند. به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست اصفهان، همچنین تعدادی ادوات صید از متخلفان کشف و به پاسگاه محیط زیست چادگان منتقل شد.
با توجه به اینکه گشت محیط بانان مناطق یاد شده در شب و بوسیله قایق موتوری انجام می شود، متخلفان یا در محل حضور ندارند و یا با شنیدن صدای قایق از ساحل دور شده و متواری می شوند.
صید ماهی در دریاچه سد زاینده رود، دریاچه سد تنظیمی زاینده رود و سد حنا ممنوع است و متخلفان به دادگاه معرفی می شوند.
براساس اعلام محیط زیست اصفهان، در سایر نقاط نیز پروانه صید ماهی بصورت ماهانه و در حد صید پنج قطعه ماهی با قلاب صادر می شود.
ماهی های کپور و زردپر بیشترین رقم ماهی است که در دریاچه زاینده رود وجود دارد.
منطقه حفاظت شده دالانکوه و دریاچه سد زاینده رود زیستگاه بسیاری از گونه های ماهی ،آبزیان و نواع گونه های پرندگان مهاجر برای زمستان گذرانی مدتی را در این ناحیه سپری می کنند.
یکی از سه محل اصلی جوجه آوری پرندگان مهاجر از جمله 'کاکایی ارمنی'، دریاچه سد زاینده رود است که همه ساله از اواسط خرداد تا اواخر تیر این گونه در جزایر دریاچه سد زاینده رود تخم گذاری می کند.
گونه های مختلف گیاهی از قبیل انواع گونه ها، جاوشیر، انجیر وحشی، بادام وحشی و سروکوهی در این ناحیه رویش دارند.
منطقه حفاظت شده دالانکوه و دریاچه سد زاینده رود با مساحت 35 هزار هکتار در شمال غربی استان اصفهان واقع است.
/7150/8114 /6994/ 2093
بیش از دوهزار متر دام صیادی از دریاچه سد زاینده رود جمع آوری شد