3 گرداننده سایت جعلی جمع آوری فطریه در اصفهان دستگیر شدند

دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵
3 گرداننده سایت جعلی جمع آوری فطریه در اصفهان دستگیر شدند

اصفهان- ایرنا- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از شناسایی و مسدود کردن 16 صفحه و وب سایت جعلی جمع آوری فطریه با هدف کلاهبرداری از مردم و دستگیری سه گرداننده اصلی این سایت ها خبر داد.

اصفهان- ایرنا- معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از شناسایی و مسدود کردن 16 صفحه و وب سایت جعلی جمع آوری فطریه با هدف کلاهبرداری از مردم و دستگیری سه گرداننده اصلی این سایت ها خبر داد. به گزارش ایرنا، پایگاه خبری پلیس روز دوشنبه به نقل از سرهنگ جهانگیر کریمی اضافه کرد: با توجه به در پیش بودن ایام عید فطر و کلاهبرداری های اتفاق افتاده در سال های گذشته، پلیس فتای استان در عملیات رصد و پایش فضای مجازی، سایت ها و صفحاتی را شناسایی کرد که اقدام به تبلیغات کذب برای جمع آوری فطریه می کردند.
وی افزود: با تلاش کارشناسان پلیس فتا سه نفر از گردانندگان این سایت ها دستگیر شدند و 16 صفحه و وب سایت آنها با دستور مرجع قضایی مسدود شد.
معاون اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: یکی از امتیازات فضای مجازی در دسترس بودن امکانات و خدمات متنوع است اما کلاهبرداران از این امتیاز سوءاستفاده و در زمان های خاص از شهروندان کلاهبرداری می کنند که یکی از این موقعیت ها نیز عید سعید فطر است.
سرهنگ کریمی گفت:از آنجا که عده ای سودجو با سوءاستفاده از اعتقادات مردم اقدام به راه اندازی سایت جعلی به بهانه جمع آوری فطریه کرده اند، به شهروندان توصیه می کنیم حتماً برای پرداخت فطریه خود به مراکز مجاز و قابل اطمینان مراجعه کنند و فطریه خود را بصورت حضوری بپردازند و از پرداخت اینترنتی یا رفتن به عابر بانک و انجام عملیات بانکی به دستور شخص خاص خودداری کنند.
6027/8116/1772
3 گرداننده سایت جعلی جمع آوری فطریه در اصفهان دستگیر شدند