بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره وداع با ماه مبارک رمضان/«بدرود ای ماه خدا»

سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵
بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره وداع با ماه مبارک رمضان/«بدرود ای ماه خدا»

تهران - ایرنا - پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و با نزدیک شدن به عید سعید فطر، ‌بخش هایی از یک بیانات قدیمی رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره دعای وداع امام سجاد علیه‌السلام با ماه رمضان را بازنشر کرد.

تهران - ایرنا - پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و با نزدیک شدن به عید سعید فطر، بخش هایی از یک بیانات قدیمی رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره دعای وداع امام سجاد علیه السلام با ماه رمضان را بازنشر کرد. به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، متن این بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:
سرخی غروب رمضان نزدیک می شود و سفره ضیافت الهی یک یا دو روز دیگر بیشتر گسترده نخواهد بود. کم کم موعد خواندن دعای چهل و پنجم صحیفه ی سجادیه فرا می رسد و بهترین و شریف ترین روزها و ساعات سال با حلول هلال ماه نو به پایان خواهد رسید.
«السلام علیک یا شهرالله الاکبر» بدرود ای بزرگترین ماه خدا، و ای جشن اولیاء خدا. «السلام علیک یا اکرم مصحوب من الاوقات.» بدرود ای شریف ترین و عزیزترین مصاحب، از وقت ها و زمان ها. و ای بهترین ماه از لحاظ روزها و ساعت ها. «السّلام علیک من شهرٍ قربت فیه آلامال» بدرود ای ماهی که آرزوها در آن به ما نزدیک شد یعنی ما با تلاش خودمان، تلاش مضاعفان به آمال و آرزوهای حقیقی و انسانی خودمان نزدیک شدیم، و به همین ترتیب با این جملات و کلمات این ماه مبارک را بدرود می گوید امام سجاد و از لیلةالقدر و از دعا و از قرآن و از مغفرت در این ماه به گرمی و مشتاقانه حرف می زند و بعد از خدای متعال درخواست می کند؛ که خدایا آنچه را که در این ماه به ما رسیده این را برای ما نگه دار، و آنچه را که از این ماه ما به دست نیاوردیم این محرومیت ما را به عنوان یک نقص، به عنوان یک ضعف، مورد ترحم خودت قرار بده و برای ما جبران کن. و بعد هم آرزو می کند امام سجاد که یکبار دیگر این ماه برگردد.
سخنرانی در روز 29 رمضان در نهاد ریاست جمهوری 1366.03.07
سیام **6084 ** 1336
بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره وداع با ماه مبارک رمضان/«بدرود ای ماه خدا»