استاندار کرمان: رفع معضل اعتیاد به همکاری همه دستگاه ها نیاز دارد

سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵
استاندار کرمان: رفع معضل اعتیاد به همکاری همه دستگاه ها نیاز دارد

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: اعتیاد آسیبی است که دامان جامعه را گرفته و باید در پرتو تعامل و همکاری همه دستگاه ها، این معضل را حل کنیم.

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: اعتیاد آسیبی است که دامان جامعه را گرفته و باید در پرتو تعامل و همکاری همه دستگاه ها، این معضل را حل کنیم. به گزارش ایرنا علیرضا رزم حسینی عصر سه شنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان افزود: باید در 15 روز آینده برنامه مدون برای ساماندهی زنان معتاد بی سرپناه و مبتلا به اچ آی وی به استانداری ارائه شود تا پس از تامین مکان و اعتبار مورد نیاز، برای ساماندهی این افراد اقدام اساسی صورت گیرد.
وی تاکید کرد: در گام نخست ساماندهی زنان معتاد و مبتلا به اچ ای وی، باید 50 نفر مورد ساماندهی قرار گیرند و سپس این طرح برای سایر افراد آسیب دیده، اجرایی شود.
استاندار کرمان گفت: برای تامین مکان مناسب اشتغال افراد بهبود یافته نیز بررسی های لازم تا 15 روز آینده انجام خواهد شد.
وی بر تشکیل دبیرخانه پیگیری موارد مربوط به مقابله با اعتیاد در جامعه تاکید کرد و گفت: این دبیرخانه باید بررسی های لازم برای اقدامات مقابله ای را انجام داده و نتایج آن را مطرح کند تا برنامه ریزی های بعدی براساس آن صورت گیرد.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان نیز گفت: با پیشنهاد مطرح شده برای تبدیل استان کرمان به عنوان پایلوت مقابله با آسیب های اجتماعی، نشست های تخصصی در این زمینه برگزار شده است.
زهرا موسی پور افزود: برای مبارزه با اعتیاد باید با علت های بروز این آسیب برخورد کرد و در این رابطه باید به ایجاد فضای نشاط و شادابی در جامعه توجه لازم صورت گیرد.
وی تصریح کرد: میزان شادابی مردم استان کرمان در مقایسه با مردم کشور کم است که کاستی های این حوزه باید با سرعت برطرف شود.
نشیت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شد.
7440/3028
استاندار کرمان: رفع معضل اعتیاد به همکاری همه دستگاه ها نیاز دارد