هوای کرمانشاه امسال 24 روز خارج از استاندارد بود

سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵
هوای کرمانشاه امسال 24 روز خارج از استاندارد بود

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه اعلام کرد که هوای کرمانشاه از ابتدای سال 95 تاکنون 24 روز خارج از استاندارد بوده است.

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه اعلام کرد که هوای کرمانشاه از ابتدای سال 95 تاکنون 24 روز خارج از استاندارد بوده است. به گزارش ایرنا، غلامحسین کاظمی این مطلب را در جلسه ای که عصر سه شنبه به منظور رسیدگی به مشکل آلودگی هوای کرمانشاه با حضور نماینده مقیم سازمان ملل در تهران، روسای سازمان های حفاظت از محیط زیست، مدیریت بحران کشور، هواشناسی و نمایندگان وزارتخانه های امور خارجه و بهداشت در استانداری کرمانشاه برگزار شد، بیان کرد.
وی افزود: کرمانشاه 330 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و به صورت جدی با مشکل ریزگردها در گیر است.
مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه اعلام کرد که اداره محیط زیست استان کرمانشاه پس از پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال ورود ریزگردها به داخل استان کمیته اضطرار در اداره کل محیط زیست استان تشکیل و هشدارهای لازم به مردم داده می شود.
کاظمی با بیان اینکه 9 ایستگاه پایش آلودگی هوا در استان وجود دارد، گفت: استان کرمانشاه در سال گذشته 36 روز آلوده و از ابتدای سال 95 تاکنون 24 روز آلوده را تجربه کرده است.
وی افزود: آمارها نشان می دهند که میزان آلودگی هوا از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته به شکل چشمگیری افزایش پیدا کرده است.
در ادامه این جلسه معاون مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه، گفت: ریزگردهایی که در داخل کشور عراق تولید می شوند در بخش های مرزی ایران به دلیل کوهستانی بودن منطقه ماندگاری بیشتری دارند.
محمد زورآوند اعلام کرد: براساس مشاهدات سازمان هواشناسی تقریبا تمام توده های گرد و غباری که در کشور عراق تشکیل می شود شهرستان های مرزی کرمانشاه را تحت تاثیر قرار می دهند.
به گفته وی شهرستان های مرزی قصرشیرین و سرپل ذهاب از ابتدای سال تاکنون 47 روز آلوده را تجربه کرده اند.
8066/7445
هوای کرمانشاه امسال 24 روز خارج از استاندارد بود