استاندار آذربایجان غربی: سیامند رحمان افتخار ایران اسلامی است

پنجشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۵
استاندار آذربایجان غربی: سیامند رحمان افتخار ایران اسلامی است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی گفت: سیامند رحمان قهرمان و رکورد شکن وزنه برداری معلولان جهان همواره با غرور آفرینی و به اهتزاز در آوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در میادین جهانی و بین المللی موجب کسب افتخارات روز افزون برای کشور شده است.

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان غربی گفت: سیامند رحمان قهرمان و رکورد شکن وزنه برداری معلولان جهان همواره با غرور آفرینی و به اهتزاز در آوردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در میادین جهانی و بین المللی موجب کسب افتخارات روز افزون برای کشور شده است. قربانعلی سعادت روز پنجشنبه با حضور در جمع اردونشینان تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان در هتل آریای ارومیه افزود: امیدوارم سیامند رحمان به عنوان قهرمان بلامنازع سنگین وزن جهان بار دیگر بتواند با غلبه بر فولاد سرد علاوه بر کسب مدال طلای پارالمپیک 2016 ریودوژانیرو، رکورد 300 کیلوگرم را نیز به ثبت برساند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، در جریان این بازدید هر یک از ورزشکاران به ترتیب وزنه های تمرینی خود را بر روی سینه بردند که در این میان سیامند رحمان به ترتیب وزنه های 270 و 305 کیلو گرم را به راحتی بر روی سینه برد و از سوی استاندار و حاضرین مورد تشویق قرار گرفت.
یدالله کارگرپیشه اسطوره والیبال ایران، مدیر کل دانشگاه علوم پزشکی، معاون توسعه قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان، روسای هیات های جانبازان و معلولان، زورخانه ای، تنیس و دوومیدانی استان از دیگر مهمانان این مراسم بودند.
در پایان این مراسم حمایل پهلوانی توسط استاندار آذربایجان غربی بر گردن سیامند رحمان آویخته شد و هدایای نقدی نیز به ملی پوشان تیم وزنه برداری جانبازان و معلولان اهدا شد.
شانزدهمین دوره تمرینات درون اردویی تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان ایران با حضور پنج ورزشکار در ارومیه آغاز شده است.
سیدحامد صلحی پور در دسته 88 کیلوگرم، علی صادق زاده در وزن 107 کیلوگرم، سامان رضی در وزن 97 کیلوگرم، سیامند رحمان در وزن به اضافه 107 کیلوگرم و حمزه محمدی در وزن 65 کیلوگرم ملی پوشان دعوت شده به این اردو هستند و تمرینات خود را زیر نظر احمد دلجوان سرمربی، غلامرضا آسترکی به عنوان مربی و احمد ملاحسینی به عنوان سرپرست انجام می دهند.
تمرینات این دوره از 5 تا 18 تیر ماه در هتل آریای ارومیه در حال پیگیری است.
سیامند رحمان متولد سال 1367 شهرستان اشنویه از توابع استان آذربایجان غربی است و در سال 1387 برای نخستین بار به اردوی وزنه برداری معلولان ایران دعوت شد.
رحمان روز 30 بهمن ماه سال 94 در رقابت های دسته فوق سنگین جهانی امارات به ترتیب با مهار وزنه های 275، 286 و 296 کیلوگرمی موفق شد بار دیگر عنوان قهرمانی جهان در دسته به اضافه 107 کیلوگرم را از آن خود کند.
قهرمان معلول سنگین وزن تاکنون 9 بار رکورد دسته به اضافه 107 کیلوگرم را جا به جا و به نام خود ثبت کرده است و این بار مصمم به ثبت رکورد 300 کیلوگرم در پارالمپیک 2016 ریودوژانیروی برزیل است.
رحمان در مسابقه های پارالمپیک 2012 لندن نیز با غلبه بر وزنه 280 کیلوگرم توانست رکورد وزنه برداری فوق سنگین پارالمپیک را به نام خود ثبت کند.
بازی های پارالمپیک 2016 ریودوژانیروی برزیل طی روزهای 17 تا 28 شهریور سال جاری با حضور چهار هزار و 350 ورزشکار از 70 کشور جهان در 22 رشته ورزشی برگزار می شود.
7126/1905
استاندار آذربایجان غربی: سیامند رحمان افتخار ایران اسلامی است