عملیات ضربتی اطفای حریق مخزن ٢٠٠١cپتروشیمی بوعلی امشب اجرایی می شود

شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵
عملیات ضربتی اطفای حریق مخزن ٢٠٠١cپتروشیمی بوعلی امشب اجرایی می شود

آبادان - ایرنا - اخبار موثق حاکی از آن است که عملیات ضربتی اطفای حریق مخزن مخزن ٢٠٠١cپتروشیمی بوعلی سینای منطقه ویژه اقتصادی و پتروشیمی بندر ماهشهر طی امشب اجرایی می شود.

آبادان - ایرنا - اخبار موثق حاکی از آن است که عملیات ضربتی اطفای حریق مخزن مخزن ٢٠٠١cپتروشیمی بوعلی سینای منطقه ویژه اقتصادی و پتروشیمی بندر ماهشهر طی امشب اجرایی می شود. به گزارش ایرنا ارتفاع ماده شیمیایی 'نفتا' در مخزن 2001c به حدی پایین آمده که می توان عملیات اطفاء حریق را در زمان مناسب آغاز کرد.
بنا بر گزارش روابط عمومی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای بندر ماهشهر، عملیات فوم پاشی از ضلع شمالی که از ساعت 21 و از پایین مخزن 2001c که از سوی آتش نشانان به صورت اوریب در حال انجام بود، ادامه دارد.
بر این اساس، خوشبختانه زبانه های آتش دراخل مخزن نیز فروکش کرده است.
عملیات مشترکی سه جانبه امروز برای خاموش کردن مخزن ٢٠٠١c صورت گرفته است، اما باید تا پایان سوختن مواد موجود در مخزن صبر کرد.
شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در زمینی به مساحت ٣٦ هکتار در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان، در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر واقع است،خوراک پتروشیمی ماهشهر نفتای سبک و سنگین و بنزین پیرولیز است.
از کارخانجات NGL (١٠٠٠/٩٠٠ پازنان) و پتروشیمی امیرکبیر تامین می شود و در فرآیندهای موجود در واحدهای عملیاتی مختلف به محصولات با ارزش و سود آور آروماتیکی نظیر پارازایلین و ارتوزایلین و بنزن تبدیل می شود.
آتش سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا چهارشنبه ١٦ تیرماه آغاز شد و تلاش برای مهار آن همچنان ادامه دارد، آتش مخزن ٢٠٠١c هم اکنون تحت کنترل است.
وزیر نفت که هم اکنون در منطقه حادثه به سر می برد و در آخرین اظهار نظر اعلام کرد که زمان خاموش شدن مخزن ٢٠٠١c نزدیک است.
7104/6125
عملیات ضربتی اطفای حریق مخزن ٢٠٠١cپتروشیمی بوعلی امشب اجرایی می شود