برخی خرده فروش ها لوازم آرایشی غیر بهداشتی می فروشند

شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵
برخی خرده فروش ها لوازم آرایشی غیر بهداشتی می فروشند

تهران - ایرنا - مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با ابراز نگرانی از همه گیر شدن مصرف فرآورده های آرایشی تقلبی و قاچاق گفت: این روزها فروش این لوازم خارج از ضابطه و غیربهداشتی در بازارهای خرده فروشی ، زیاد به چشم می خورد.

تهران - ایرنا - مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با ابراز نگرانی از همه گیر شدن مصرف فرآورده های آرایشی تقلبی و قاچاق گفت: این روزها فروش این لوازم خارج از ضابطه و غیربهداشتی در بازارهای خرده فروشی ، زیاد به چشم می خورد. به گزارش روز شنبه ایرنا ، بهروز جنت افزود: متقلبان این نوع محصولات به قدری حرفه ای عمل می کنند که گاهی تشخیص محصولات تقلبی از غیرتقلبی دشوار است و حتی کارشناسان و متخصصان این حرفه نیز به سختی قادر به شناسایی محصول تقلبی و اصل آن هستند.
وی تصریح کرد: آمار مطرح شده سهم محصولات تقلبی و قاچاق کالاهای سلامت محور در سطح جامعه، واقعا تکان دهنده است و اگر مدیریت نباشد، مشخص نیست بازار عرضه و تقاضا چه سرانجامی خواهد داشت.
مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی بین مردم اظهار کرد: فرهنگسازی در این حوزه باید از مردم، اصناف، نمایشگاه داران و برگزارکنندگان نمایشگاه های تخصصی، فروشندگان و ارگان های نظارتی، آغاز شود.
جنت افزود: اگر فرآورده های آرایشی به صورت صحیح استفاده نشوند یا در شرایط نامناسبی نگهداری شوند، می توانند به مصرف کننده، آسیب برسانند.
وی با اشاره به عوارض جانبی داروها و لوازم آرایشی مخصوص پوست ، خاطرنشان کرد: یکی از عوارض استفاده از این مواد ، پیری زودرس و ایجاد چین و چروک است.
به گزارش سازمان غذا و دارو، وی ادامه داد: یکی دیگر از عوارض استفاده از لوازم آرایشی ، تغییر رنگ پوست است که می تواند منتشر شده یا به صورت لکه ای به وجود بیاید اما شایع ترین عارضه مواد آرایشی و دارویی در پوست، تحریک و حساسیت پوستی است.
اجتمام**9185**1776
برخی خرده فروش ها لوازم آرایشی غیر بهداشتی می فروشند
jkkjkjkjkj