کُنسرت عدنان کریم، خواننده مشهور کرد در سقز برگزار می شود

شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵
کُنسرت  عدنان کریم، خواننده مشهور کرد در سقز برگزار می شود

سنندج- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز گفت: کُنسرت 'عدنان کریم' از خوانندگان کُرد و مشهور اقلیم کردستان عراق از ساعت 21 تا 23 روز جمعه 25 تیر در این شهرستان برگزار می شود.

سنندج- ایرنا- رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز گفت: کُنسرت 'عدنان کریم' از خوانندگان کُرد و مشهور اقلیم کردستان عراق از ساعت 21 تا 23 روز جمعه 25 تیر در این شهرستان برگزار می شود. هیوا حاجی محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این برنامه هنری با همکاری انجمن موسیقی سنندج برگزار می شود و گروه موسیقی محوی سلیمانیه عراق، این خواننده را همراهی می کنند.
وی با بیان اینکه پیش بینی می شود از اجرای این هنرمند، استقبال بسیار زیادی شود اضافه کرد: این برنامه در حیاط آموزشکده فنی و حرفه ای سقز برگزار می شود و برگزار کنندگان آن تدارک لازم برای این اجرا در نظر گرفته اند.
مدیر این کُنسرت هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: علاقه مندان برای تهیه بلیط در سقز می توانند به موزیک سنتر جنب مجتمع ئالان و دیلان، مطبوعاتی محمدی بالاتر از میدان جمهوری اسلامی، فروشگاه زنجیره ای یاران دریان در بلوار انقلاب و یا فروشگاه شبانه روزی روژیتا در شهرک دانشگاه مراجعه کنند.
بهنام سالمیانی با بیان اینکه بلیط های این برنامه با قیمت های 500 هزار تا 300 هزار ریال به فروش می رسد عنوان کرد: مکان برای حضور یک هزار و 200 نفر پیش بینی شده است.
وی ادامه داد:بعد از برگزاری این کنسرت، برنامه ریزی شده است که این برنامه 27 تیرماه در کرمانشاه، 29 تا 31 تیرماه در سنندج و دوم مرداد نیز در مریوان برگزار شود.
به گفته وی ربین سلام، سرپرست گروه محوی و سوما رستمی تهیه کننده و مدیر این برنامه هنری هستند و موسسه فرهنگی هنری ترنج نیز از حامیان این کنسرت است.
عدنان کریم خواننده برجسته کُرد اهل سلیمانیه عراق است وی در سال 1963 در کرکوک به دنیا آمد، این هنرمند 52 ساله که دانش آموخته رشته موسیقی است از خوانندگان محبوب در بین مردم مناطق کردنشین ایران و به ویژه منطقه کردستان عراق است.
عدنان کریم، سابقه همکاری با گروه موسیقی کامکارها را دارد و آلبوم های 'خاتون' و 'وفایی' را با آنان منتشر کرده است و پاییز سال 1385 هم در تالار بزرگ وزارت کشور و همچنین در شهرهای مختلف کردستان عراق کنسرت موسیقی کردی برگزار کرد.
سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.
7249/1904
کُنسرت عدنان کریم، خواننده مشهور کرد در سقز برگزار می شود