مدیرفنی تیم ملی جودو: کمپ های بین المللی قابل قیاس با اردوی داخلی نیست

شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵
مدیرفنی تیم ملی جودو: کمپ های بین المللی قابل قیاس با اردوی داخلی نیست

تهران - ایرنا - مدیرفنی تیم های ملی جودو در خصوص جودوکاران المپیکی ایران در کمپ اسپانیا، گفت: سطح فنی و خروجی کمپ های بین المللی قابل قیاس با اردوهای داخلی نیست.

تهران - ایرنا - مدیرفنی تیم های ملی جودو در خصوص جودوکاران المپیکی ایران در کمپ اسپانیا، گفت: سطح فنی و خروجی کمپ های بین المللی قابل قیاس با اردوهای داخلی نیست. «محمدرضا رودکی» که هدایت جودوکاران المپیکی ایران (علیرضا خجسته، سعید ملایی و جواد محجوب) را در کمپ تمرینی اسپانیا برعهده داشت در گفت وگو با ایرنا، تصریح کرد: خوشبختانه تمرینات بسیار خوبی را در اردوی فوق که در نزدیکی شهر بارسلون برگزار شد، انجام دادیم.
وی با اشاره به اینکه کمپ اسپانیا یکی از بهترین اردوهای مشترک جهانی محسوب می شود، ادامه داد: به دلیل آب و هوای مناسب و اینکه آخرین کمپ تمرین بین المللی محسوب می شد، اکثر جودوکاران المپیکی از 48 کشور در آنجا حضور داشتند.
رودکی سطح فنی این اردو را بالا توصیف کرد و افزود: هشت روز تمرین داشتیم و به طور میانگین هر جودوکار در روز، پنجاه مبارزه برگزار می کرد. نکته مهمتر این بود که اکثریت حریفان جودوکاران ایران در اسپانیا حضور داشتند.
مدیرفنی تیم ملی ایران ادامه داد: جودوکاران المپیکی ایران با حضور در سه اردوی تمرینی که برگزار شد، اعتماد به نفس زیادی به دست آورده و متوجه شدند که چیزی از رقبای مطرح کم ندارند.
وی با اشاره به اینکه خروجی تمرینات بین المللی هیچگاه در اردوی داخلی به دست نمی آید، گفت: پیشرفت خوبی در نفرات تیم ایران دیده می شود.
رودکی در مورد حضور نیافتن «نصرت خان ولی اوف» سرمربی ازبکستانی ایران در اردوی اسپانیا، توضیح داد: وی برای گرفتن ویزای شینگن کشور ثالث باید اقامت ایران را می داشت که اقدامات لازم انجام، اما کمی دیر شده بود و به همین دلیل وی نتوانست کنار تیم باشد.
قهرمان اسبق سنگین وزن آسیا در خصوص ادامه تمرینات تیم ملی، گفت: از روز دوشنبه تمرینات را دنبال کرده و تا زمان اعزام به برزیل در پایتخت مراحل آماده سازی را دنبال می کنیم و تنها شاید چند روزی در شمال کشور اردو داشته باشیم.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که جودوکاران ایران بتوانند در بازی های المپیک 2016 توان خود را به حریفان اثبات کنند.
ورزشی**3783**1379
مدیرفنی تیم ملی جودو: کمپ های بین المللی قابل قیاس با اردوی داخلی نیست