همه نمایندگان زنجان برای تصویب طرح منطقه ویژه اقتصادی تلاش می کنند

یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵
همه نمایندگان زنجان برای تصویب طرح منطقه ویژه اقتصادی تلاش می کنند

زنجان - ایرنا - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: همه نمایندگان زنجان برای تصویب نهایی و قطعی طرح منطقه ویژه اقتصادی این استان تلاش می کنند و سعی در جلب آرای سایر نمایندگان دارند.

زنجان - ایرنا - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: همه نمایندگان زنجان برای تصویب نهایی و قطعی طرح منطقه ویژه اقتصادی این استان تلاش می کنند و سعی در جلب آرای سایر نمایندگان دارند. فریدون احمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نمایندگان زنجان در مجلس شورای اسلامی علاوه بر آنکه از این طرح در مجلس شورای اسلامی دفاع می کنند، در حال رایزنی با سایر نمایندگان برای جلب آرای مثبت آنان هستند.
وی یادآورشد: همه مردم زنجان نیاز به توسعه این استان دارند و برای پیشرفت نیازمند ایجاد ساختار هستیم.
احمدی اظهار کرد: هم اکنون نمایندگان این استان همه توان و تلاش خود را برای این تصویب این لایحه به کار بسته اند.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: باید بتوان نمایندگان استان های همجوار و منتفع در اثر تصویب این لایحه را نیز برای تصویب آن متقاعد کرد.
وی خاطرنشان کرد: توسعه همه جانبه کشور مستلزم رشد و پیشرفت تک تک استان هاست و ترقی هر استان نیز به دنبال تصویب طرح ها و لایحه هایی همچون منطقه ویژه اقتصادی ایجاد می شود.
پروژه منطقه ویژه اقتصادی زنجان برای نخستین بار در سال 92 در دولت مطرح و مصوب شد و برای تصویب نهایی راهی مجلس شد.
با روی کار آمدن دولت یازدهم، بنا شد تمام طرح های کلان از جمله مناطق ویژه اقتصادی، مورد بررسی مجدد قرار گیرد که در نتیجه آن برای بار دوم، این پروژه در دولت تصویب و برای قانونی شدن راهی مجلس شد.
پس از طرح دوباره این مصوبه در مجلس شورای اسلامی، با تقاضای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در 50 منطقه، در عمل این لایحه از گردونه تصویب خارج شد.
رئیس جمهوری هفته گذشته برای سومین بار، پس از بررسی مجدد و تصویب در هیات دولت، لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد و 12 منطقه ویژه اقتصادی را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.
اجرایی شدن، منطقه ویژه اقتصادی در گروی تصویب نهایی این لایحه در مجلس شورای اسلامی است و روند بررسی آن نیز از دوشنبه هفته گذشته در خانه ملت آغاز شده است.
3001/6085
همه نمایندگان زنجان برای تصویب طرح منطقه ویژه اقتصادی تلاش می کنند