فرش تبریز زینت بخش مسابقات فوتبال یورو 2016 فرانسه شد

یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵
فرش تبریز زینت بخش مسابقات فوتبال یورو 2016 فرانسه شد

تبریز - ایرنا - فرش دستبافت ابریشم تبریز به همراه دو گلدان با پوشش بافتی با ذوق و ابتکار بافنده تبریزی در آستانه فینال مسابقات یورو 2016 به همراه پیام ویژه و ماندگار ایرانیان به فدراسیون فوتبال فرانسه اهداء شد.

تبریز - ایرنا - فرش دستبافت ابریشم تبریز به همراه دو گلدان با پوشش بافتی با ذوق و ابتکار بافنده تبریزی در آستانه فینال مسابقات یورو 2016 به همراه پیام ویژه و ماندگار ایرانیان به فدراسیون فوتبال فرانسه اهداء شد. به گزارش ایرنا، هادی شهسواری، تولیدکننده این فرش فوتبالی روز یکشنبه گفت: این اثر هنری برای نشان دادن صلح و دوستی ملت ایران و همچنین معرفی فرهنگ و هنر ایران به جهانیان، بافته شده است.
وی افزود: این فرش از ابریشم خالص بافته شده و برای بافت آن حدود سه میلیون و 900 هزار گره زده شده است و این اثر ارزشمند در موزه فدراسیون فرانسه نگهداری خواهد شد.
به گفته شهسواری، این فرش با پیگیری سفارت ایران در فرانسه و پس از موافقت یوفا، اتحادیه فوتبال اروپا قرار است در روز بازی فینال مسابقاتا یورو 2016 در ورزشگاه برگزاری مسابقه به نمایش گذاشته شود.
در فرش اهدایی هنرمندمان پرچم های کشورهای حاضر در مسابقات یورو 2016، لوگو و کاپ رقابت ها و نمادهای جام 2016 با ترکیبی خاص بافته شده و همچنین در گوشه ای از این فرش دستبافت عبارت 2018 TABRIZ نقش بسته است.
تخته فرش ابریشم تبریز و دو 'کوزه فرش' منقش به شمایل ویژه یورو 2016 و تیم های حاضر در آن دیروز شنبه طی مراسمی با حضور علی آهنی سفیر ایران در پاریس به 'نوئل له گریت' رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه تقدیم شد.
518
فرش تبریز زینت بخش مسابقات فوتبال یورو 2016 فرانسه شد