شطرنج جام ستارگان/باخت منتخب ایران درمقابل ستارگان جهان

دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵
شطرنج جام ستارگان/باخت منتخب ایران درمقابل ستارگان جهان

انزلی-ایرنا-درنخستین دور از رقابتهای شطرنج جام ستارگان به روش استاندارد در روز دوم تیم منتخب ایران چهار بر شش نتیجه را به تیم منتخب جهان واگذار کرد.

انزلی-ایرنا-درنخستین دور از رقابتهای شطرنج جام ستارگان به روش استاندارد در روز دوم تیم منتخب ایران چهار بر شش نتیجه را به تیم منتخب جهان واگذار کرد. به گزارش خبرنگار ایرنا شامگاه دوشنبه با به پایان رسیدن دومین روز از مسابقات شطرنج جام ستارگان در منطقه آزاد انزلی نتیجه بازیها مشخص شد.
براساس اعلام نتایج داوران مسابقات نایجل شورت انگلیسی با پرهام مقصود لو از ایران به نتیجه تساوی رضایت داده و علیرضا فیروزجاء توانست برحریف اوکراینی خود، یوگنی میرشنکو غلبه کند.
همچنین مسابقه سید خلیل موسوی با جهانگیر و حیدوف ازازبکستان و آرین غلامی با جان الوست ازامریکا نیز به تساوی انجامید.
لو شانگلی شطنج باز چینی نیز توانست استاد بین الملل بانوان سارا خادم الشریه را مغلوب کرده و امیررضا پور رمضانعلی نیز در مصاف با ایوان سکولف به نتیجه تساوی رضایت داد.
احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطرنج ایران نیز در مقابل الکسی دریف از روسیه به نتیجه مساوی دست پیدا کرد و پوریا درینی نیز نتوانست از سد ادوارد روماین از فرانسه بگذرد.
همچنین شاهین لرپری زنگنه نیز بازی را به میخاییل مجدشویلی از گرجستان واگذار کرده و پوریا ایدنی نیز در مصاف با گالریل سرکسیان از ارمنستان نتوانست نتیجه ای بهتر از تساوی به دست آورد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، از 100 بازی انجام شده در روز ابتدایی مسابقات، تیم منتخب ایران 46.5 و تیم ستارگان جهان 53.5 امتیاز کسب کردند که به این ترتیب تیم ستارگان جهان با کمترین اختلاف در روز اول توانست تیم منتخب ایران را شکست دهد.
مسابقات شطرنج بین المللی جام ستارگان از عصر یکشنبه باحضور آناتونی کارپف اسطوره ی شطرنج جهان و رئیس فدراسیون جهانی شطرنج افتتاح و تا 11 روز شطرنج بازان با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
شبک **6030/7471 **1917
شطرنج جام ستارگان/باخت منتخب ایران درمقابل ستارگان جهان