باخت منتخب ایران در مقابل ستارگان جهان

سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵
باخت منتخب ایران در مقابل ستارگان جهان

انزلی- ایرنا- در نخستین دور از رقابتهای شطرنج جام ستارگان به روش استاندارد در روز دوم تیم منتخب ایران چهار بر شش نتیجه را به تیم منتخب جهان واگذار کرد.

انزلی- ایرنا- در نخستین دور از رقابتهای شطرنج جام ستارگان به روش استاندارد در روز دوم تیم منتخب ایران چهار بر شش نتیجه را به تیم منتخب جهان واگذار کرد. به گزارش خبرنگار ایرنا ، شامگاه دوشنبه با به پایان رسیدن دومین روز از مسابقات شطرنج جام ستارگان در منطقه آزاد انزلی نتیجه بازیها مشخص شد.
براساس اعلام نتایج داوران مسابقات نایجل شورت انگلیسی با پرهام مقصود لو از ایران به نتیجه تساوی رضایت داده و علیرضا فیروزجاء توانست برحریف اوکراینی خود، یوگنی میرشنکو غلبه کند.
همچنین مسابقه سید خلیل موسوی با جهانگیر وحیدوف از ازبکستان و آرین غلامی با جان الوست از امریکا نیز به تساوی انجامید.
لو شانگلی شطرنج باز چینی نیز توانست استاد بین الملل بانوان سارا خادم الشریه را مغلوب کرده و امیر رضا پور رمضانعلی نیز در مصاف با ایوان سکولف به نتیجه تساوی رضایت داد.
احسان قائم مقامی استاد بزرگ شطنج ایران نیز در مقابل الکسی دریف از روسیه به نتیجه مساوی دست پیدا کرد و پوریا درینی نیز نتوانست از سد ادوارد روماین از فرانسه بگذرد.
علاوه بر این نتایج شاهین لرپری زنگنه نیز بازی را به میخایل مجدشویلی از گرجستان واگذار کرده و پوریا ایدنی نیز درمصاف با گالریل سرکسیان از ارمنستان نتوانست نتیجه ای بهتر از تساوی به دست آورد.
به گزارش خبرنگار ایرنا از 100 بازی انجام شده در روز ابتدایی مسابقات تیم منتخب ایران 46.5 و تیم ستارگان جهان 53.5 امتیاز کسب کردند که به این ترتیب تیم ستارگان جهان با کمترین اختلاف در روز اول توانست تیم منتخب ایران را شکست دهد.
مسابقات شطرنج بین المللی جام ستارگان از عصر یکشنبه با حضور آناتونی کارپف اسطوری شطرنج جهان و رییس فدراسیون جهانی شطرنج افتتاح و تا 11 روز شطرنج بازان در منطقه آزاد انزلی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
6030/7471/6070
باخت منتخب ایران در مقابل ستارگان جهان