نماینده نایین: موضوع چند شغله ها پیگیری شود

سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵
نماینده نایین: موضوع چند شغله ها پیگیری شود

تهران-ایرنا- نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که باید موضوع چند شغله ها به جدیت پیگیری شود گفت: افراد نباید بیش از یک شغل داشته باشند.

تهران-ایرنا- نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که باید موضوع چند شغله ها به جدیت پیگیری شود گفت: افراد نباید بیش از یک شغل داشته باشند. به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا عباسعلی پوربافرانی، در تذکری با استناد به ماده 109 آیین نامه مجلس شورای اسلامی افزود: در مورد فیش های حقوقی باید این موضوع مورد توجه قرار بگیرد که افراد تنها در یک شورا و هیات مدیره عضویت داشته باشند.
وی ادامه داد: متاسفانه اکنون وضعیت طوری است که بعضی از افراد چند شغل دارند و با عضویت در شورا و هیات مدیره های مختلف، مبالغ و حقوق های متفاوتی را می گیرند که باید این موضوع بازبینی و بازنگری شود.
این نماینده مجلس با بیان این مطلب که نباید یک فرد در بیش از یک شورا عضویت و بیشتر از یک شغل داشته باشد، تاکید کرد: باید وزرا به سوالات و تذکرات توجه کنند و تا انتها این سوالات پیگیری شود.
پوربافرانی همچنین با استناد به ماده 111 آیین نامه داخلی مجلس، افزود: چرا به تذکرات خارج از دستور نمایندگان توجه نمی شود؟ بیان این تذکرات حق نمایندگان است، اسامی تذکردهندگان در لوح نوشته می شود ولی براساس آیین نامه عمل نمی شود.
علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: هیات رئیسه مجلس مطابق تبصره یک ماده 111 آیین نامه عمل کرده است، ما می توانیم تمام یا بخشی از جلسه علنی را برای رسیدگی به امور مهم و اساسی کشور اختصاص دهیم. دستور این جلسه و چگونگی اداره آن نیز توسط هیات رئیسه مشخص می شود.
وی تاکید کرد: در جلسه امروز مطابق این تبصره عمل کردیم و خلاف قانون مرتکب نشدیم.
سیام**9121**1429
نماینده نایین: موضوع چند شغله ها پیگیری شود