ایران شطرنج بازان قدرتمندی دارد/پیش بینی اولیه ام را پس می گیرم

چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵
ایران شطرنج بازان قدرتمندی دارد/پیش بینی اولیه ام را پس می گیرم

انزلی-ایرنا- شطرنج باز انگلیسی تیم منتخب جهان، حریفان خود درتیم منتخب ایران را بسیار قدرتمند توصیف کرد و گفت: پیش بینی اولیه ام را درخصوص نتایج مسابقات جام ستارگان پس می گیرم .

انزلی-ایرنا- شطرنج باز انگلیسی تیم منتخب جهان، حریفان خود درتیم منتخب ایران را بسیار قدرتمند توصیف کرد و گفت: پیش بینی اولیه ام را درخصوص نتایج مسابقات جام ستارگان پس می گیرم . نایجل شرت شامگاه سه شنبه پس از پیروزی در مقابل حریف ایرانی خود در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بهترین بازیکنان این جام ، شطرنج بازان ایرانی هستند.
وی ایرانی ها را شطرنج بازان قدرتمندی دانست و افزود: با وجود مشاهده و بررسی رتبه بازیکنان تیم منتخب ایران، در این مسابقات بسیار بالاتر از رنکینگشان هستند.
نایجل شرت خاطرنشان کرد: قبل از آمدنم به ایران و با بررسی رنکینگ شطرنج بازان ایرانی پیش بینی من برای این رقابتها 70 درصد پیروزی برای تیم منتخب جهان بود اما الان نمی توانم پیش بینی کنم چه نتیجه ای درپایان رقابت های جام ستارگان به دست می آید.
سرمربی اسبق تیم ملی شطرنج ایران برخی از بازیکنان ایرانی را بالاتر از سطح معرفی شده دانست و تصریح کرد: انتظار داشتم که دراین رقابتها تیم منتخب جهان به راحتی پیروز میدان شود اما پیش بینی ام را پس می گیرم .
نایجل شرت حریف بازی امروز خود را قدرتمند توصیف کرد و افزود: در پایان بازی با توجه به بازی برتر من ، حریف ایرانی با پیشنهاد تساوی مرا غافلگیر کرد اما در نهایت نتیجه بازی به نفع من به اتمام رسید .
وی یادآور شد: باوجود نسل جدید شطرنج بازان در ایران ، این روزها روزهای بسیار خوبی برای شطرنج ایران است.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، در ادامه رقابتهای شطرنج جام ستارگان در منطقه آزاد انزلی شامگاه سه شنبه شطرنج بازان منتخب ایران مقابل رقیبان خود از منتخب جهان قرار گرفتند که درنهایت تیم منتخب جهان با نتیجه شش برچهار توانست برای دومین شب متوالی تیم منتخب ایران را شکست دهد.
نایجل شرت، شطرنج باز انگلیسی تیم منتخب جهان نیز سه شنبه شب توانست حریف ایرانی خود پوریا درینی را مغلوب کند.
شطرنج بازان دراین مسابقات به روش شونینگن درزمان استاندارد و در 10 دور با یکدیگر رقابت می کنند.
6030/7471/6070
ایران شطرنج بازان قدرتمندی دارد/پیش بینی اولیه ام را پس می گیرم