ضرورت بهره گیری از فناوری اطلاعات برای ارائه خدمات بهتر به زائران

جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵
ضرورت بهره گیری از فناوری اطلاعات برای ارائه خدمات بهتر به زائران

مشهد – ایرنا – تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر ضرورت بهره گیری از فناوری اطلاعات برای ارائه خدمات بهتر به زائران گفت: این مهم علاوه بر تسهیل خدمت رسانی، می تواند منشا خدمات بهتر و عادلانه تر به زائران بارگاه منور رضوی باشد.

مشهد – ایرنا – تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر ضرورت بهره گیری از فناوری اطلاعات برای ارائه خدمات بهتر به زائران گفت: این مهم علاوه بر تسهیل خدمت رسانی، می تواند منشا خدمات بهتر و عادلانه تر به زائران بارگاه منور رضوی باشد. به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی در دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونین وی افزود: فناوری اطلاعات در عرصه های مختلف می تواند راهگشای زائران باشد.
وی بیان کرد: به عنوان مثال برای توزیع فیش غذای مهمانسرای حضرت رضا(ع) که تاکنون با زحمت زیاد در هتل ها و اماکن اقامتی زائران انجام می گرفت، می توان با استفاده از فناوریهای نوین اطلاعات و ارتباطات، سرعت، دقت و عدالت محوری را بیش از پیش در اینگونه امور مورد توجه زائران رعایت کرد.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: هیچ دست ساخته بشر، سرعت تسری و پیشرفتی همچون دنیای مجازی را تجربه نکرده است.
حجت الاسلام رئیسی تصریح کرد: امروز دنیای دیجیتال و فضای مجازی تمام لایه های زندگی فردی و اجتماعی انسانها را تحت تاثیر قرار داده و اگر در این مقوله توانمند نشویم، باید همواره چشم به دست دیگران داشته باشیم.
وی بیان کرد: آستان قدس رضوی به نوبه خود آمادگی دارد با همیاری در ایجاد و گسترش سامانه های کاربردی دیجیتال در حوزه زائر و زیارت، زمینه بهره مندی بهتر زائران داخل و خارج کشور را از برنامه های حرم مطهر رضوی فراهم سازد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از اقدامات وزارت متبوع خود گفت: مشهد مقدس و بویژه آستان قدس رضوی از اولین مراکزی است که به مرکز ملی ارتباطات متصل شده است.
محمود واعظی افزود: آمادگی داریم زمینه حضور جدی تر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را بویژه در بحث محتوای فضای مجازی و شبکه ملی ارتباطات فراهم کنیم.
به گزارش ایرنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که روز پنجشنبه وارد مشهد شده است علاوه بر افتتاح چندین طرح ملی و استانی، با برخی از مسئولان استان خراسان رضوی دیدار کرده است.
7489/5132
ضرورت بهره گیری از فناوری اطلاعات برای ارائه خدمات بهتر به زائران