شورش 7 ساعته در یک زندان تایلند/ سه نفر کشته شدند

شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵
شورش 7 ساعته در یک زندان تایلند/ سه نفر کشته شدند

کوالالامپور – ایرنا – مقامات تایلند روز شنبه اعلام کردند براثر شورش 7 ساعته زندانی ها در استان 'پاتانی' سه زندانی کشته و 4 نفر دیگر زخمی شدند.

کوالالامپور – ایرنا – مقامات تایلند روز شنبه اعلام کردند براثر شورش 7 ساعته زندانی ها در استان 'پاتانی' سه زندانی کشته و 4 نفر دیگر زخمی شدند. به گزارش ایرنا، در این شورش در یک زندان تایلند که عصر جمعه اتفاق افتاد، دو ساختمان زندان در استان 'پاتانی' در جنوب تایلند که مسلمان نشین است، به آتش کشیده شد.
تارنمای روزنانه 'بانکوک پست' روز شنبه علت این شورش در زندان مرکزی پاتانی را اعتراض به قوانین سختگیرانه اعلام کرد و نوشت: شرایط زندان در منطقه 'موانگ' پس از استقرار تیم مشترک پلیس، ارتش و مقامات محلی به حالت عادی بازگشته است.
این شورش از ساعت 16 و 30 دقیقه عصر جمعه به وقت محلی آغاز شد و 7 ساعت ادامه داشت و 100 زندانی در این درگیری و شورش مشارکت داشتند.
زندانی ها از سنگ و چوب برای مقابله با نیروهای محافظ زندان استفاده کرده و پس از آن غذاخوری و بخش دیگری از زندان را به آتش کشیدند.
این شورش پس از شکست مذاکرات مقامات زندان و آشوبگران که لیستی از 10 خواسته خود را ارائه کرده بودند، اتفاق افتاد. جزئیات این درخواست ها اعلام نشده است.
وزارت دادگستری تایلند اعلام کرد دو تن از زندانی ها که کشته شده اند به نگهبانان زندان کمک می کردند و زندانی ها در این شورش، این افراد را به قتل رساندند.
نفر سوم نیز پس از کنترل شورش کشته شده است. این شورش به تحریک دو زندانی متهم به سرقت و قتل انجام شد.
'پاتانی' یکی از سه استان جنوبی در تایلند است که شاهد نبرد چند ساله بین مسلمانان جدایی طلب و دولت بودایی بوده است.
بیش از 6 هزار و 500 نفر که بسیاری از آنها غیرنظامی هستند، در تیراندازی و بمب گذاری ها از سال 2004 میلادی در این مناطق کشته شده اند.
آساق**1611
شورش 7 ساعته در یک زندان تایلند/ سه نفر کشته شدند