خیران 30 کتابخانه در هرمزگان ساختند

یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
خیران 30 کتابخانه در هرمزگان ساختند

بندرعباس- ایرنا – رئیس انجمن خیران کتابخانه ساز هرمزگان گفت:از سال 92تاکنون 30 کتابخانه توسط اعضای این انجمن در هرمزگان ساخته شده است.

بندرعباس- ایرنا – رئیس انجمن خیران کتابخانه ساز هرمزگان گفت:از سال 92تاکنون 30 کتابخانه توسط اعضای این انجمن در هرمزگان ساخته شده است. سید عبدالله هاشمی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای ساخت این کتابخانه ها که زیربنایی بین 80 تا 250 متر مربع دارند نزدیک به 20 میلیارد ریال هزینه شده است.
وی ادامه داد : این انجمن که فعالیت خود را از سال 1392 آغاز کرده برای اجرای اهداف خود در گسترش فرهنگ مطالعه و ساخت کتابخانه از مشارکت های مردم بهره می گیرد.
وی اضافه کرد: بیشترین میزان مراجعه به کتابخانه ها از سوی دانش آموزان و دانشجویان برای مطالعه کتاب های درسی خودشان است و کمتر برای مطالعه کتاب های موجود در قفسه های کتابخانه ها مراجعه می کنند.
رئیس انجمن خیران کتابخانه ساز هرمزگان اظهار داشت: پایین بودن سرانه مطالعه در هرمزگان و گسترش ابزارهای الکترونیکی موجب استقبال پایین مردم از کتابخانه ها شده است که باید با فرهنگ سازی میزان مطالعه افزایش یابد.
هاشمی بیان کرد:هرمزگان بیش از کتابخانه به فراهنگسراهایی نیاز دارد که کارهای فرهنگی نیز در کنار موضوع کتاب و کتابداری انجام دهند .
به گفته وی ، این فرهنگسراها می توانند همراه با فراهم کردن امکان مطالعه کتاب برای مراجعه کنندگان ، با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و آموزشی در گسترش فرهنگ و سرانه مطالعه استان مفید باشند.
3219/2094
خیران 30 کتابخانه در هرمزگان ساختند