پیشرفته ترین سایت پرنده نگری کشور در کرمانشاه در حال ساخت است

یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
پیشرفته ترین سایت پرنده نگری کشور در کرمانشاه در حال ساخت است

کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل محیط زیست کرمانشاه، گفت: پیشرفته ترین سایت پرنده نگری کشور در تالاب هشیلان کرمانشاه در حال ساخت است.

کرمانشاه - ایرنا - مدیرکل محیط زیست کرمانشاه، گفت: پیشرفته ترین سایت پرنده نگری کشور در تالاب هشیلان کرمانشاه در حال ساخت است. به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامحسین کاظمی عصر یکشنبه در بازید معصومه ابتکار از تالاب هشیلان کرمانشاه، افزود: این سایت پرنده نگری در زمینی به مساحت یک هزار و 500 متر مربع در دست ساخت بوده و تاکنون برای آن بیش از 15 میلیار ریال هزینه شده است.
وی اضافه کرد: این سایت در 2 طبقه شامل بخش اداره و بخش پرنده نگری دارای 75 درصد پیشرفت فیزیکی است و برای تکمیل و راه اندازی آن نیازمند هشت میلیارد ریال اعتبار است.
وی اظهار کرد: تمام امکانات مورد نیاز پرنده نگری و نیروگاه خورشیدی برای این سایت پیش بینی شده و در صورت تکمیل می تواند پژوهشگاه بسیار خوبی برای پرنده نگاران باشد.
کاظمی گفت: کرمانشاه دارای 320 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق بوده و محیط بانان این استان همواره در حال مقابله با شکارچیان داخلی و خارجی قرار دارند.
در ادامه این دیدار محیط بانان کرمانشاه نیز در خصوص مشکلات خود از جمله امکانات محیط بانی، سختی کار و نیاز به دوره های آموزشی با معاون رئیس جمهوری در میان گذاشتند.
ابتکار در ادامه سفر یک روزه خود از نخستین مدرسه طبیعت غرب کشور در کرمانشاه نیز بازدید کرد.
تالاب و منطقه حفاظت شده هشیلان با 450 هکتار مساحت در 31 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه و میان کوههای خورین در شمال و ویس القرنی در جنوب واقع شده است.
این تالاب یکی از تالاب های مهم در غرب کشور بوده و سالانه پذیرای هزاران قطعه پرنده آبزی و کنار آبزی در مسیر کوچ از شمال سیبری به عرض های جنوبی است.
3020/6539
پیشرفته ترین سایت پرنده نگری کشور در کرمانشاه در حال ساخت است