ابتکار:محیط بانان در خط مقدم دفاع از طبیعت قرار دارند

یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
ابتکار:محیط بانان در خط مقدم دفاع از طبیعت قرار دارند

کرمانشاه- ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، گفت: محیط بانان در خط مقدم دفاع از محیط زیست و طبیعت قرار دارند و نیازمند حمایت و توجه بیشتر هستند.

کرمانشاه- ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، گفت: محیط بانان در خط مقدم دفاع از محیط زیست و طبیعت قرار دارند و نیازمند حمایت و توجه بیشتر هستند. به گزارش خبرنگار ایرنا، معصومه ابتکار عصر یکشنبه در بازدید از تالاب هشیلان کرمانشاه و دیدار با محیط بانان این استان، افزود: محیط بانان با تمام توان خود از عرصه های محیط زیست و منابع طبیعی کشور پاسداری می کنند و باید از لحاظ حقوقی مورد حمایت قرار گیرند.
وی اضافه کرد: برای حمایت از محیط بانان و کمک به معیشت محیط بانان، لایحه سه هزار امتیاز سختی کار را که یک اتفاق نادر در بحث حقوق و مزایای کارکنان دولت بود، به تصویب رساندیم.
وی اظهار کرد: اکنون نیز لایحه هوای پاک را پیگیری می کنیم و در صورت تصویب این لایحه می تواند کمک زیادی به معیشت محیط بانان کرده و تا حدودی خستگی های شبانه روزی آنها را جبران کند.
وی با اشاره به دیگر مشکلات حوزه محیط بانی، گفت: دولت یازدهم از همان ابتدای شروع کار متاسفانه با مشکلاتی در زمینه کمبود اعتبارات همراه بود.
ابتکار گفت: با تمام این مشکلات در سال 1392 برای جبران معوقات و حق کشف محیط بانان 50 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شد.
وی اضافه کرد: در بحث محیط بانی و حقوق و مزایای آنها باید درجه و ارتقاء سطح محیط بانان نیز مورد توجه قرار گیرد.
** اعزام محیط بانان به دوره های آموزشی بین المللی
معاون رئیس جمهوری افزود: دانایی امروز و شرکت در دوره های آموزشی می تواند سطح توانایی محیط بانان را به دنبال داشته باشد.
ابتکار گفت: تاکنون یک دوره بین المللی با حضور 12 محیط بانان کشورمان در کشور اتریش برگزار شده و به زودی دوره دوم نیز به احتمال زیاد در همین کشور برگزار می شود.
وی اضافه کرد: شرکت در این دوره های و آشنایی محیط بانان با روش های جهانی و بین المللی محیط بانی می تواند نقش بسیار مهمی در کارایی آنها داشته باشد.
وی با اشاره با تجهیز مناطق حفاظت شده با استفاده از دوربین های مدار بسته، افزود: لازم است برای دیده بانی، پایش و محافظت از مناطق حفاظت شده از دوربین های مدار بسته استفاده شود.
استان کرمانشاه دارای 163 هزار هکتار سطوح حفاظت شده و چهار منطقه شکار و تیراندازی ممنوع و حفاظت شده می باشد.
شبک **3020/6539 **1917
ابتکار:محیط بانان در خط مقدم دفاع از طبیعت قرار دارند