انقلابی گری انقضاناپذیر و تعطیل نشدنی است

دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
انقلابی گری انقضاناپذیر و تعطیل نشدنی است

تهران-ایرنا- نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن درصدد تهی کردن انقلاب از انقلابی گری است در حالی که انقلاب و انقلابی گری فرا زمان، انقضا ناپذیر و تعطیل شدنی نیست.

تهران-ایرنا- نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن درصدد تهی کردن انقلاب از انقلابی گری است در حالی که انقلاب و انقلابی گری فرا زمان، انقضا ناپذیر و تعطیل شدنی نیست. به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین، علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه در جمع فرماندهان نیروی دریایی سپاه در مشهد مقدس با بیان تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع انقلابی گری گفت: بی تردید بیان و تأکید چند باره یک موضوع از لسان رهبر معظم انقلاب نشان دهنده یک دغدغه قابل توجه است.
وی ادامه داد: طرح این موضوع از جانب معظم له، پشت صحنه و عقبه ای دارد که ناظر به دغدغه و نگرانی هایی است که موضوع انقلابی گری از آن جمله است.
وی با بیان اینکه کلام رهبری ناظر به دو حوزه نظری و فکری و رفتاری و عملکردی است اظهار کرد: در حوزه نظری توجه دادن به دیدگاه های افرادی است که تاریخ انقلاب و انقلابی گری را پایان یافته قلمداد می کنند و زمان کوتاهی برای آن قائلند و در حوزه رفتاری و عملکردی توجه دادن به جریاناتی است که در صددند تا روحیه انقلابی را از جامعه بگیرند و آن را به سمت جدایی از دین و سکولاریسم بکشانند.
وی در ادامه افزود: انقلاب اسلامی و اسلام انقلابی روندی مربوط به اساس زندگی انسان هاست که یکی ناظر به تحول درونی و دیگری در برابر اسلام آمریکایی نمی تواند متوقف و تعطیل شود.
نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه وقتی انسان از همه چیز برید و به خدا پیوست به یک انقلابی تمام عیار تبدیل و دگرگونی ایجاد می شود گفت: لازمه مقابله با فرعون های بیرونی زمان، انقلاب درونی و مبارزه با نفس اماره است.
وی خاطرنشان کرد: همانگونه که تمامی انبیای الهی، ائمه معصومین علیهم السلام و رهبران الهی انقلابی بودند امروز نیز ما باید همواره انقلابی باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با تاکید بر اینکه دشمن درصدد تهی کردن انقلاب از انقلابی گری است به معیارهای انقلابی گری اشاره و تصریح کرد:اولین معیاری که در انقلابی گری اهمیت دارد، بحث زمان شناسی است.
وی افزود: کسی که عالم به زمان خودش باشد مورد شبیخون قرار نمی گیرد؛ زمان و مکان در استنباط حکم تأثیر دارد که مثال آن تغییر حکم درباره کامل شدن نماز در خصوص شهرها و روستاهایی است که در اثر توسعه به هم نزدیک شده و دیگر فاصله قبلی از بین رفته است.
نماینده ولی فقیه در سپاه شناخت متغیرها در عرصه تهدیدات و گرایش گروه ها و جریان ها را از معیارهای انقلابی گری برشمرد و خاطرنشان کرد: از دیگر معیارهای انقلابی گری، درک مقتضیات و متغیرهای زمان است، عده ای بدون توجه به این مهم گاهی حرف هایی می زنند و بی اعتنا به این مقتضیات و متغیرها مواضعی اتخاذ می کنند که نمونه آن در تاریخ، ابوموسی اشعری بود.
سعیدی از داشتن درک درست از دشمن بعنوان یکی از معیارهای انقلابی گری یاد کرد و گفت: شجاعت در اعلام مواضع ، نیاز شناسی، جریان شناسی، اعلام به موقع و به هنگام مواضع در برابر دشمنان و بیگانان و از سوی دیگر در حمایت از رهبری و اولویت دادن حق بر موقعیت و منفعت از دیگر معیارهای انقلابی گری بشمار می رود.
اجتمام**1933**1776
انقلابی گری انقضاناپذیر و تعطیل نشدنی است