بنیاد شهید 30 فیلم سینمایی با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت می سازد

چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵
بنیاد شهید 30 فیلم سینمایی با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت می سازد

شیراز- ایرنا- مدیر کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: گروه هنری و تلویزیونی این بنیاد در سال 95 برای ساخت 30 فیلم سینمایی و سریال با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت برنامه ریزی کرده است.

شیراز- ایرنا- مدیر کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: گروه هنری و تلویزیونی این بنیاد 26 فیلم سینمایی و سریال با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت ساخته است. به گزارش ایرنا حسینعلی بیات، شامگاه چهارشنبه در گردهمایی روسا و معاونان فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه چهار کشور در شیراز بیان کرد: در قالب این طرح ساخت برخی از این سریال ها از جمله گل پامچال، سیمرغ، شوق پرواز، روز سوم و روز واقعه توسط گروه هنری بنیاد شهید کشور انجام شد که پس از پخش با استقبال مخاطبان در کشور رو به رو شده است.
وی بابیان اینکه سال آینده فیلم سینمایی هفت تیر ساخته می شود افزود: در سال 94 گروه تلویزیونی بنیاد شهید 40 فیلم کوتاه مناسبتی، 10 برنامه مستند و چندین فیلم سینمایی را برای شبکه های مختلف صدا و سیما ساخت.
بیات اظهارداشت: این گروه همچنین برای سال 95 تولید برنامه هایی از جمله قاصدک، خط ویژه و جشن تولد شهدا را برای شبکه های اول و سوم سیما در دست اقدام دارد.
وی گفت: چهار سمفونی با عنوان ایثار، مقاومت و فلسطین قبلا ساخته شده است که یکی از این سمفونی ها در سال 95 با نام پیروزی با آهنگسازی مجید انتظامی و خوانندگی سالار عقیلی ساخته شده که به زودی رونمایی می شود.
بیات ادامه داد: بنیاد شهید کشور همچنین در سال 95 برنامه های هنری با موضوع شهدای منا نیز در دست تهیه دارد از جمله آنها می توان به ساخت یک قطعه موسیقی با صدای مجید اخشابی، برگزاری کنگره شعر شهدای منا و ساخت یک برنامه مستند در این زمینه اشاره کرد.
درحادثه رمی جمرات که در دوم مهر 94 در مکه و همزمان با عید قربان رخ داد، صدها زائرخانه خدا جان باختند.
** انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به جوانان نیاز جامعه است
مشاور معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور هم در این گردهمایی گفت: امروز فرهنگ ایثار و شهادت از نیازهای جامعه به ویژه جوانان است و این مهم باید از طریق فضاهای مجازی و ابزارهای هنری به جوانان منتقل شود.
مصطفی بابالویی بیان داشت: جوانان ما باید انتقال دهنده این فرهنگ به نسل های دیگر هم باشند به همین سبب مسئولان فرهنگی کشور باید به جوانان توجه ویژه ای داشته باشند.
** فارس، استان معین منطقه چهار بنیاد شهید کشور
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس هم اظهار داشت: فارس، استان معین منطقه چهار در حوزه معاونت فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور انتخاب شده است و این منطقه شامل استان های فارس، هرمزگان، خوزستان، بوشهر، کرمان و کهگیلویه و بویر احمد است.
سید علی محمدی با اشاره به برگزاری گردهمایی معاونان بنیاد شهید کشور در شیراز افزود: هدف از برگزاری این گردهمایی بررسی مسائل، مشکلات و بخشنامه های حوزه معاونت فرهنگی و امور اجتماعی در سال 95 است و این موضوع ها در قالب چهار کمیسیون تخصصی بررسی شده است.
استان فارس 15 هزار شهید، 40 هزار جانباز و 2 هزار و 500 ایثارگر در دوران دفاع مقدس به تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
3002 /6118
بنیاد شهید 30 فیلم سینمایی با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت می سازد