قویترین تورنمنت شطرنج ایران برگزارشد/منتخب ایران فراتراز انتظاربود

چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵
قویترین تورنمنت شطرنج ایران برگزارشد/منتخب ایران فراتراز انتظاربود

انزلی-ایرنا- کاپیتان تیم ملی شطرنج ، نتایج کسب شده توسط شطرنج بازان تیم منتخب ایران در جام ستارگان را فراتر از انتظار دانست و گفت:برگزاری رقابت های جام ستارگان ، قویترین تورنمنت تاریخ شطرنج ایران بود.

انزلی-ایرنا- کاپیتان تیم ملی شطرنج ، نتایج کسب شده توسط شطرنج بازان تیم منتخب ایران در جام ستارگان را فراتر از انتظار دانست و گفت:برگزاری رقابت های جام ستارگان ، قویترین تورنمنت تاریخ شطرنج ایران بود. احسان قائم مقامی در حاشیه برگزاری مراسم اختتامیه جام ستارگان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برگزاری این دوره از مسابقات درمنطقه آزاد انزلی تجربه ارزشمندی برای شطرنج بازان حاضر در این میدان بود.
وی افزود:شطرنج بازان قدرتمند ایران با وجود سن کم ، در طول 11روز علاوه بر حضور در میدان مقابله با قدرتمند ترین بازیکنان شطرنج دنیا، تجربه ای بی نظیر را در زندگی شطرنجی خود رقم زدند .
قائم مقامی با بیان این که پیروزی تیم منتخب جهان بر تیم منتخب ایران قابل پیش بینی بود، خاطرنشان کرد:با توجه به میانگین سنی کم شطرنج بازان ایرانی، در روزهای پایانی رقابت ها تیم منتخب ایران عملا با کاهش قوای جسمی مواجه شد.
وی با اشاره به عدم تجربه کافی شطرنج بازان تیم منتخب ایران برای حضور در مسابقاتی در این سطح گفت: براساس نظر فدراسیون جهانی شطرنج شانس تئوریک تیم منتخب ایران در مقابل تیم منتخب جهان 72 به 28 بود اما شطرنج بازان ما توانستند باکسب 35و نیم امتیاز، این مسابقات را به پایان برسانند.
وی به افزایش درجه بازیکنان تیم منتخب ایران در این دوره از مسابقات اشاره و تاکید کرد: در صورت مقابله مجدد تیم منتخب ایران با ستارگان جهان، قطعا نتایج بهتری کسب می شود.
قائم مقامی در خصوص عملکرد نه چندان خوب خود در این دوره از مسابقات اظهار کرد:به دلیل قبول مسئولیت برگزاری و هماهنگی های این دوره از مسابقات نتوانستم در کسب نتایج مطلوب موفق باشم اما رتبه بین المللی خود را 13 درجه افزایش دادم.
وی با اشاره به برگزاری این مسابقات بصورت سالانه در تقویم فدراسیون جهانی شطرنج به میزبانی منطقه آزاد انزلی، بیان کرد: با افزایش ارتقاء سطح مسابقات ، هرساله شاهد رویدادهای بزرگ شطرنج جهان دراین منطقه خواهیم بود.
قائم مقامی حضور درمسابقات المپیاد جهانی جمهوری آذربایجان در شهریور امسال را به عنوان مهمترین برنامه اینده خود عنوان کرد و افزود:تیم ملی شطرنج زیر 16سال نیز برای دفاع از عنوان قهرمانی جهان بامداد پنجشنبه عازم اسلواکی می شود.
قائم مقامی گفت: براساس هماهنگی های بعمل آمده برای اولین بار 9بازیکن برای حضور در مسابقات جوانان جهان اعزام می شوند.
جام ستارگان شطرنج بین تیم های منتخب ایران و منتخب ستارگان جهان از بیستم تا سی ام تیرماه در منطقه ازاد انزلی برگزار شد.
شبک **6030/7471 **1917
قویترین تورنمنت شطرنج ایران برگزارشد/منتخب ایران فراتراز انتظاربود