جمعی از شهروندان ندوشنی محدودسازی فعالیت های معدنی و حفظ محیط زیست را خواستار شدند

جمعه ۰۱ مرداد ۱۳۹۵
جمعی از شهروندان ندوشنی محدودسازی فعالیت های معدنی و حفظ محیط زیست را خواستار شدند

یزد- ایرنا- شماری از شهروندان و دوستداران محیط زیست ندوشن برای دومین هفته پیاپی روز جمعه با اجتماع در محل معدن ورودی این شهر، محدودسازی فعالیت های معدنی و حفاظت از طبیعت و محیط زیست را خواستار شدند.

یزد- ایرنا- شماری از شهروندان و دوستداران محیط زیست ندوشن برای دومین هفته پیاپی روز جمعه با اجتماع در محل معدن ورودی این شهر، محدودسازی فعالیت های معدنی و حفاظت از طبیعت و محیط زیست را خواستار شدند. به گزارش ایرنا این عده با حمل پارچه نوشته ها و پلاکاردهایی، خواستار تعطیلی هرچه سریعتر این معادن و اقدام عاجل مسئولان در این خصوص شدند.
آنها در گفت و گوی اظهار داشتند: امیدواریم مسوولان نسبت به دغدغه ها و نگرانی های مردم بی تفاوت نباشند چراکه مدتهاست اعتراض خود را از طریق مختلف به گوش مسئولان رساندیم.
فعالیت های بی رویه معدن و معدنکاری و تخریب گسترده طبیعت بکر و خدادادی ندوشن این روزها اعتراضات مردم و مسوولان منطقه را بدنبال داشته است.
طی سالهای اخیر معادن متعددی در ندوشن شروع به فعالیت کردند و به صورت بی رویه از آن برداشت می شود.
فعالیت های معدنی در ندوشن با طبیعت زیبای خدادادی خود سالها و به خصوص ماههای اخیر به محل فعالیت شرکت های معدنی تبدیل شده است.
فعالیت های معدنی در ندوشن علاوه بر تخریب محیط زیست و طبیعت مشکلات دیگری از تخریب جاده و راه ارتباطی، حوادث رانندگی و تصادفات، ایجاد خطرات ناشی از رفت و آمد تریلی های حامل مواد معدنی برای مردم ایجاد کرده است.
در حال حاضر معادن متعددی از جمله سنگ آهن و سنگ های ساختمانی و خاک های معدنی و کاشی در ندوشن در حال فعالیت است.
شهر ندوشن از توابع شهرستان میبد با بیش از پنج هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری شمال غرب یزد واقع شده است.
6197
جمعی از شهروندان ندوشنی محدودسازی فعالیت های معدنی و حفظ محیط زیست را خواستار شدند