فنی و حرفه ای خراسان جنوبی بیش از 10 میلیارد ریال درآمد کسب کرد

دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۵
فنی و حرفه ای خراسان جنوبی بیش از 10 میلیارد ریال درآمد کسب کرد

بیرجند- ایرنا- مسئول امور حقوقی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی گفت: این اداره کل در چهار ماهه نخست سال 95مبلغ 10 میلیارد و 786 میلیون ریال درآمد کسب کرد که دو میلیارد و 310 میلیون ریال آن به حساب خزانه عمومی واریز شده است.

بیرجند- ایرنا- مسئول امور حقوقی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی گفت: این اداره کل در سال 95مبلغ 10 میلیارد و 786 میلیون ریال تعهد کسب درآمد دارد که تاکنون دو میلیارد و 310 میلیون ریال آن به حساب خزانه عمومی واریز شده است. منصور حسینی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در لایحه بودجه سال 95 شش ردیف طبقه بندی اعتبار برای سازمان آموزش فنی و حرفه ای مشخص شد که امسال 687 میلیارد ریال درآمد کسب کند.
وی به مناسبت هفته ملی مهارت ( 31الی ششم مرداد) بیان کرد: این اداره کل ضمن تلاش در انجام کمی و کیفی تعهد آموزشی، برای کسب درآمد نیز تلاش خواهد کرد که سهم تعهد استان تا پایان سال محقق شود.
وی اظهار کرد: سهم هر مرکز از میزان تعهد مشخص است و به مراکز اعلام می شود.
حسینی یادآور شد: کمیته درآمدزایی استان با حضور مدیرکل، معاونان و سایر اعضا هر ماه دو مرتبه برگزار و در خصوص راه های کسب درآمد هم اندیشی می کنند.
مسئول امور حقوقی اداره کل فنی و حرفه ای استان بیان کرد: با توجه به نامگذاری سال 95 به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، یکی از راههای کسب درآمد برای دستگاه های اجرایی، واگذاری مکان ها و امکانات مازاد بر نیاز به صورت اجاره در چارچوب اجرای آیین نامه اجرای بند ب ماده 86 قانون وصول برخی درآمدهای دولت و معرفی آن در مواد معین است.
وی تاکید کرد: با این اقدام علاوه بر صرفه جویی در هزینه های نگهداری و مصرف و کسب درآمد آموزشی برای دستگاه اجرایی، یک فرصت شغلی برای متقاضی نیز است.
2047/7557
فنی و حرفه ای خراسان جنوبی بیش از 10 میلیارد ریال درآمد کسب کرد