معاون وزیر کشور: عبور از رکود برنامه اصلی دولت است

چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵
معاون وزیر کشور: عبور از رکود برنامه اصلی دولت است

تبریز - ایرنا - معاون سیاسی وزارت کشور گفت: با جهت گیری مثبت دولت در مهار سه مشکل تورم، بیکاری و رشد اقتصادی منفی کشور، دولت تدبیر و امید در زمان حاضر به دنبال خروج از رکود اقتصادی است.

تبریز - ایرنا - معاون سیاسی وزارت کشور گفت: با جهت گیری مثبت دولت در مهار سه مشکل تورم، بیکاری و رشد اقتصادی منفی کشور، دولت تدبیر و امید در زمان حاضر به دنبال خروج از رکود اقتصادی است. محمد حسین مقیمی روز چهارشنبه در شورای فرمانداران آذربایجان شرقی در تبریز افزود: دولت یازدهم با تورم 43 درصد، بیکاری 13 درصد و رشد اقتصادی منفی 6.8 درصد دولت را تحویل گرفت.
وی با بیان اینکه از نظر اقتصادی کشور در وضعیت مطلوبی قرار نداشت، ادامه داد: در دولت یازدهم توانستیم با تدابیری که انجام شد تورم را به زیر 10 درصد، بیکاری به 11 درصد و رشد اقتصادی را به یک درصد برسانیم که نشان می دهد جهت گیری دولت درست است.
وی تاکید کرد: تیم اقتصادی دولت بهترین برنامه ریزی را انجام داده و از منابع در اختیار حداکثر استفاده را کرده است.
معاون سیاسی وزارت کشور خاطرنشان کرد: دولت یازدهم تمام تلاش خود را به کار گرفته تا ارزش پول ملی خود را حفظ کند و مردم نیز از سیاست های اقتصادی دولت تدبیر و امید پشتیبانی می کنند.
وی افزود: کار عبور از رکود شروع شده و در صورت انجام مناسب تمامی تصمیمات گرفته شده در این خصوص به خوبی از رکود موجود نیز سالم عبور خواهیم کرد.
مقیمی با اشاره به اهتمام دولت برای راه اندازی چرخه های اقتصادی واحدهای تولیدی با ارائه تسهیلات، گفت: باید بسیار دقت شود تا تسهیلات دریافتی برای راه اندازی واحد های تولیدی هزینه شود و این پول ها به خارج از کشور و یا ساخت و ساز و خرید خودرو های لوکس هزینه نشود.
وی با اشاره به محدودیت منابع مالی تاکید کرد باید با این منابع محدود کارهای بزرگ انجام شود و فرمانداران موظفند با نظارت دقیق مراقب کنند تا تسهیلات دریافتی به جای دیگر انتقال نیابد.
وی در ادامه با اشاره به وضعیت کشور از نظر امنیتی گفت: مباحث امنیتی یکی از وظایف استانداران، فرمانداران و بخشداران است که با وجود مشکلات و نا امنی ها در کشورهای همسایه و منطقه و حتی سایر نقاط جهان شاهد امنیت بسیار خوب در کشور هستیم.
مقیمی اظهار کرد: تلاش های بسیار زیادی برای نا امن کردن ایران از سوی دشمنان انجام می شود که با هوشیاری نیروهای نظامی و امنیتی توانسته ایم با مهار و کنترل تحرکات مختلف، آنان را در انجام اقداماتشان در داخل کشور ناکام بگذاریم.
مقیمی گفت: برای پایداری این امنیت حضور، پشتیبانی و در صحنه بودن مردم به عنوان بزرگترین سرمایه های اجتماعی بسیار مهم است و وزارت کشور مسئولیت سنگینی در ارتباط با حضور مردم در همه صحنه ها دارد و بایستی دقت کنیم که عملکرد ما در دولت و ادارات به خصوص در فرمانداری ها و بخشداری ها حفظ این سرمایه اجتماعی باشد.
معاون سیاسی وزارت کشور با اشاره به توقعات و خواسته های مردم از دولت گفت: بسیاری از این خواسته ها در زمان انتخابات از سوی دکتر روحانی مطرح شده که از جمله ها رعایت حقوق شهروندی بوده است.
وی اضافه کرد: رئیس جمهوری به این مهم توجه وی‍‍ژه ای داشته و به دنبال این هستیم که مردم از حقوق قانونی و امنیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی خود در جامعه بهره مند شوند.
مقیمی خاطرنشان کرد: رعایت حقوق شهروندی، تکریم ارباب رجوع و برخورد سالم و پاسخگو بودن کارمندان دولت به مردم به عنوان یکی از ضروریات دستگاه های دولتی باید رعایت شود.
وی افزود: در فرمانداری ها باید محلی برای ارائه و طرح مشکلات در این زمینه ایجاد شود تا حقوقی ضایع نشده و به کرامت انسانی نیز لطمه ای وارد نشود.
معاون سیاسی وزارت کشور با اشاره به مشکلات موجود در حوزه اجتماعی و فرهنگی نیز گفت: دولت می تواند زمینه ساز مسایل فرهنگی باشد و با هماهنگ کردن همه دستگاه ها متولی امور فرهنگی اقدامات موثری انجام دهد.
مقیمی با اشاره به وضعیت کشور از نظر مسایل اجتماعی گفت: دو سال کار مطالعاتی سخت توسط وزرات کشور با بهره مندی از اساتید دانشگاه ها و صاحب نظران این حوزه صورت گرفته و با ارایه نتایج آن به رهبر معظم انقلاب مقرر شده هر شش ماه یک بار گزارشات و اقدامات موثر به مقام معظم رهبری تقدیم شود که در آبان ماه سال جاری سومین گزارش دولت ارائه خواهد شد.
معاون سیاسی وزارت کشور اظهار کرد: آذربایجان شرقی در حوزه مبارزه با مواد مخدر و معتادان متجاهر اقدامات بسیار خوبی انجام داده که الگوی عملیاتی برای دیگر استان های کشور است.
معاون سیاسی وزارت کشور با تاکید بر اینکه در دنیای امروز تبلیغات و روابط عمومی و ایجاد ارتباط حرف نخست را می زند، گفت: ضروری است اقدامات صورت گرفته در دولت یازدهم در جامعه بازتاب داده شود تا امید و پشتیبانی مردم افزایش یابد.
وی ادامه داد: گروهی که دولت در دست آن ها نیست ولی دل در گرو آبادانی کشور دارند طبیعی است که نقدهایی داشته باشند و ما پذیرای نقدهای منصفانه هستیم ولی برخی بحث ها به تخریب تبدیل می شود.
مقیمی تاکید کرد: اگر در مقابل تخریب های صورت گرفته مثل آنها برخورد شود به نفع کشور نیست و دولت یازدهم روش تخریبی را قبول ندارد و با ارائه عملکرد و آنچه که انجام شده در مقابل شبهات می ایستد.
وی خاطرنشان کرد: صداقت شرط اصلی و اولیه دولت یازدهم با مردم است و مردم حقشان است که بدانند این دولت چه اقداماتی انجام داده است.
معاون سیاسی وزارت کشور با بیان اینکه سایت های منتقد عملکردهای مثبت دولت را مندرج نمی کنند، ادامه داد: مردم حقشان است که بدانند کاهش تورم و بیکاری، تبدیل رشد اقتصادی منفی به مثبت از اقدامات بسیار مهم دولت یازدهم است و توانسته کشور را از وضعیت بحرانی اقتصادی خارج کند.
وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری پیش رو گفت: رای مردم به عنوان حق الناس باید حفاظت شود که بی طرفی مجریان انتخاباتی و عمل به قانون وظیفه اصلی ماست.
وی با بیان اینکه دولت مصمم به رعایت حقوق شهروندی است، افزود: در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری دیدیم که فضای انتخاباتی به گونه ای بود که همه توانستند در انتخابات شرکت کرده و همه داوطلبان و طرفداران آنها توانستند سخنرانی کنند.
6120/6183
معاون وزیر کشور: عبور از رکود برنامه اصلی دولت است