آماده سازی 400 برنامه فرهنگی ویژه فصل تابستان در منطقه 19

چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵
آماده سازی 400 برنامه فرهنگی ویژه فصل تابستان در منطقه 19

شهرری ـ ایرنا ـ معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 19 گفت: 400 عنوان ویژه برنامه فرهنگی برای غنی سازی و ساماندهی اوقات فراغت شهروندان در فصل تابستان آماده سازی شده است.

شهرری ـ ایرنا ـ معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 19 گفت: 400 عنوان ویژه برنامه فرهنگی برای غنی سازی و ساماندهی اوقات فراغت شهروندان در فصل تابستان آماده سازی شده است. به گزارش ایرنا از شهرداری منطقه 19، حجت الاسلام رسول جوادی گفت: جشنواره های مختلفی در حوزه های فرهنگی، ادبی، هنری و قرآنی در کنار طراحی و اجرای برنامه های فراغتی تفریحی برای بهینه سازی اوقات فراغت شهروندان در ایام تابستان تدارک دیده شده است.
وی ارتقاء نشاط اجتماعی، توانمند سازی و افزایش آگاهی در قالب فعالیتهای فراغتی را از اهداف این برنامه ها خواند و افزود: اجرای 100 اردوی تفریحی، فرهنگی، برگزاری بیش از 18 جشنواره در سطح محلات و نواحی در مناسبتهای مختلف و اجرای بیش از 90 مسابقه فرهنگی، هنری و قرآنی و دیگر فعالیت ها از جمله برنامه های تدارک دیده شده ویژه فصل تابستان است.
جوای ادامه داد: 200 عنوان کلاس آموزشی نیز با موضوعات مشاوره و روانشناسی، علوم کامپیوتری، زبان، هنری، علوم قرآنی و سایر موارد در سراهای محلات منطقه اجرا می شود.
وی همچنین به اجرای برنامه های ویژه روز جهانی مساجد در مردادماه اشاره و بیان کرد: تجلیل از خادمین و مؤذنین مساجد، انجام کارگاه های آموزشی، غبار روبی مساجد و اجرای برنامه های آسمان آبی زمین پاک در مساجد از جمله برنامه های روز جهانی مساجد است.
جوادی با بیان اینکه در ایام تابستان مناسبت های مختلفی همچون هفته دفاع مقدس، ولادت حضرت معصومه(ع) و روز دختر، شهادت امام محمد باقر(ع)، اعیاد قربان و غدیر نیز هست، افزود: مراسم و ویژه برنامه های مختلفی در اماکن عمومی این منطقه برای اینگونه مناسبتها تدارک دیده شده است.
وی ابراز امیدواری کرد: برگزاری چنین برنامه هایی ضمن افزایش فعالیتهای فرهنگی جمعی و مشارکتی در اوقات فراغت و جلب مشارکت مردم در امور هنری، ادبی و قرآنی، زمینه شناسایی و شکوفایی استعدادها و خلاقیتهای هنری و ادبی شهروندان را نیز فراهم کند.
3218 / 6139
آماده سازی 400 برنامه فرهنگی ویژه فصل تابستان در منطقه 19