وداع جانسوز مردم همدان با شهدای گمنام

جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵
وداع جانسوز مردم همدان با شهدای گمنام

همدان - ایرنا - همدان ، شهر سرداران و فرماندهان دوران دفاع مقدس و زادگاه عارفان و عاشقان که اکنون میزبان هفت شهید گمنام گلگون کفن است و مردم این شهر شامگاه پنجشنبه با وداع جانسوز با این شهدا بار دیگر با آرمانهای شهدا و امام شهدا تجدید میثاق کردند.

همدان - ایرنا - همدان ، شهر سرداران و فرماندهان دوران دفاع مقدس و زادگاه عارفان و عاشقان که اکنون میزبان هفت شهید گمنام گلگون کفن است و مردم این شهر شامگاه پنجشنبه با وداع جانسوز با این شهدا بار دیگر با آرمانهای شهدا و امام شهدا تجدید میثاق کردند. به گزارش ایرنا مردم شهر دارالمومنین همدان با حضور در جوار شهدای گمنام در پارک مردم همدان و قرائت دعای کمیل، با آرمانهای شهدا تجدید میثاق کرده و نشان دادند که شهدا را فراموش نکرده و راهشان را همواره ادامه می دهند.
نماینده کمیته جستجوی مفقودین در همدان در این باره گفت: از بین هفت شهید گمنام که به استان همدان منتقل شدند پیکر سه شهید شناسایی شده که پس از ورود به همدان در شهر های این استان به خاک سپرده می شوند.
سرهنگ بهرام دوست پرست افزود: پیکر هفت شهید از شهدای دوران جنگ تحمیلی همزمان چهارشنبه شب به استان همدان وارد شده اند که سه نفر از این شهدا به وسیله DNA شناسایی شده و به خانواده آنها تحویل داده می شوند که یکی از آنها شهید «ضرابی» اهل شهرستان بهار است که پدر و مادرش به رحمت ایزدی پیوسته اند که همشهریانش از او استقبال خواهند کرد.
نماینده کمیته جستجوی مفقودین در همدان افزود: شهید دیگر شهید «حبیب نیا» و ارتشی است و در سال 67 به شهادت رسیده و شهید سوم شناسایی شده نیز شهید «نیرپناه» و از تبار شهیدان غواص دست بسته است که به گردان 155 لشکر انصارالحسین(ع) تحویل داده شده است.
وی در خصوص چهار شهید گمنام نیز گفت: این شهدا همزمان با 3 شهید شناسایی شده در روزهای پنجشنبه و جمعه در مراسم مختلفی حضور خواهند یافت و روز شنبه در مسیر امامزاده عبدالله(ع) به طرف میدان امام خمینی(ره) همدان تشییع می شوند.
دوست پرست با بیان اینکه در 22 استان کشور نیز پیکر شهدای جنگ تحمیلی در سالروز شهادت امام صادق(ع) تشییع می شوند عنوان کرد: پیکر یکی از شهدای گمنام به نهاوند منتقل و در حوزه علمیه خواهران این شهرستان به خاک سپرده می شود.
وی با بیان اینکه پیکر یک شهید گمنام دیگر نیز در اردوگاه ابوذر همدان به خاک سپرده می شود ادامه داد: پیکر یک شهید دیگر نیز در بهار به خاک سپرده می شود.
استان همدان هشت هزار شهید ، 17 هزار جانباز و یک هزار آزاده را در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
7523/2087
وداع جانسوز مردم همدان با شهدای گمنام
jkkjkjkjkj